Як почистити річкового окуня. Як приготувати окуня річкового.

Смажений окунь незвичайно смачний, особливо приносить задоволення хрустка золотава скоринка. Але не всі домогосподарки люблять готувати цю рибу, тому що у неї плохоотделяемая дрібна і жорстка луска. А сам окунь ще має колючі плавники. Так як же можна очистити цю смачну рибу? Виявляється, є кілька легких способів.
Інструкція
1
Найпростіше - це помістити окуня в морозильну камеру. Після того, як він трохи підмерзне, візьміть ніж і спробуйте зчистити луску. Вона повинна легко відокремитися. Можна ще замість ножа здирати луску зубцями вилки.
2
Ще можна опустити окуня в окріп на кілька секунд. Цього цілком достатньо, щоб гарячому впливу піддалася тільки шкіра з лускою, а м'ясо залишилося не зворушеним. Потім чистите окуня так, як описано в першому кроці.
3
Дуже ефективно знімати у окуня луску за допомогою спеціального пристосування. Цей інструмент можна купити в магазині. Він являє собою ніж для чищення луски, додатково до нього є дошка з зажимом для утримання слизькій риби.
4
Подібне пристосування можна виготовити самому. Для цього візьміть не товста вузьку дошку, довжиною не більше 20-30 см, спиляєте обидва краї одного кінця так, щоб вийшла ручка. На широкій частині обробіть (закруглите) гострі кути. Пріверніте з одного боку дошки шуруповертом або викруткою кришки від пивних пляшок або смужку від старої терки для овочів. Тепер можна сміливо чистити будь-яку рибу.
5
Якщо немає бажання займатися виготовленням такого інструменту, то можна спробувати очистити окуня за допомогою звичайної терки для овочів.
6
У найскладніших випадках, якщо луску вдається очистити вищевказаними способами або не хочеться цим займатися, то можна просто її видалити разом зі шкірою. Для цього рибу злегка підморожувати в холодильнику, надрізати по спині і зняти шкіру. Правда, при смаженні такого окуня, не вийде апетитною хрусткою скоринки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gqLcVyosPEE
Корисна порада
Щоб під час чищення окуня не поранити руки об гострі колючки на його плавниках, потрібно використовувати в'язані будівельні рукавички. Для того щоб риба не ковзала під час чищення, її прибивають до дошки за хвіст або притримують плоскогубцями.