Як вибрати УШМ.

Кутову шліфувальну машину ( УШМ ) в народі лагідно називаю болгаркою. Вона використовується для різання різних матеріалів і зачищення і шліфування поверхонь. Підходити до вибору будь-якого будівельного інструменту треба дуже уважно, і болгарка не є винятком.
Вам знадобиться
  • гроші, будівельний магазин
Інструкція
1
Вирішіть, чи потрібна вам побутова УШМ або професійна. Основна відмінність цих двох видів полягає в тому, що побутову УШМ слід вимикати кожні 10-15 хвилин і давати відпочинок. Використовувати їх можна тільки 2-3 години на день, а професійний прилад здатний працювати до 8 годин. Найчастіше для домашнього застосування вибирають саме побутові УШМ, але тут кожен вирішує сам.
2
Врахуйте, що шліфувальний диск болгарки може відрізнятися по діаметру і по типу матеріалів, які він здатний обробляти. Подивіться техпаспорт, там має бути написано, який максимальний діаметр диска, встановлюваного на дану УШМ. Якщо ви плануєте великий обсяг робіт, то беріть болгарку з диском побільше.
3
Пам'ятайте, що великий робочий диск вимагає великої потужності. Тому, купуючи модель з великим диском, вибирайте більш потужну болгарку. Потужна УШМ нагрівається при роботі не надто сильно. Великий діаметр диска дозволяє зробити більш глибокий розріз.
4
Перевірте, чи має інструмент плавне регулювання швидкості обертання. Це корисно для шліфування самих різних типів матеріалів. Деякі УШМ забезпечені системами регулювання швидкості обертів шпинделів. Пам'ятайте - для різання найкраще підходить швидкість обертання дисків близько 80 м/с. При цьому великий діаметр диска припускає меншу швидкість обертання і навпаки, чим менше диск, тим більше повинна бути швидкість.
5
На будівельному ринку існує величезний вибір болгарок. Вибираючи УШМ, віддайте перевагу відомим фірмам. Інструменти солідних виробників піддаються серйозному контролю якості та оснащуються перевіреними захисними елементами. Крім того, УШМ перевірених фірм зроблені із застосуванням ергономічних вимог. Якщо з інструментом щось трапиться, то ви завжди зможете звернутися в сервіс.