Як зібрати систему опалення.

Опалювальна система є найважливішою частиною інженерії будь-якої будівлі і споруди. В даний час на ринку досить багато різних обігрівальних приладів. Найпопулярнішою вже кілька років є система водяного опалення , яка складається з котла, трубопроводу і батарей.
Інструкція
1
Основною частиною будь-якої системи водяного опалення виступає котел. Він є теплогенератором, від якого нагрітий теплоносій буде рухатися по трубах, тим самим віддаючи тепло всьому будинку через опалювальні прилади, якими виступають радіатори.
2
Котли опалення в основному розрізняються призначенням і видом використовуваного палива. Самий звичайний котел виробляє нагрівання води або будь-якого іншого теплоносія і називається одноконтурним. Котел, який дають споживачеві також і гарячу воду, є двоконтурним, так як на його плечі лягає виконання двох завдань. Котли розрізняються за видами використовуваного палива. Зустрічаються електричні, твердопаливні, газові, а також комбіновані котли.
3
Після того як котел обраний, можна переходити до вибору трубопроводу. Головними характеристиками будь-якого трубопроводу системи опалення, за допомогою якої котел з'єднується з радіатором, виступають матеріал і діаметр. У кожного матеріалу, з якого роблять сантехнічні труби, є свої позитивні і негативні якості.
4
Досить часто труби роблять із сталі. Вони розраховані на роботу з високим тиском і високою температурою теплоносія. Вони практично не піддаються деформації, тому їх застосовують в гравітаційних системах. Також перевагою сталевих труб є їх низька вартість. Серед мінусів потрібно відзначити їх велику вагу, незручність в монтажі, високий гідравлічний опір, можливість іржавіння всередині і зовні.
5
Залишилося тільки вибрати радіатор. Практично завжди радіатори опалення встановлюють під вікнами. Вони потрібні для забезпечення тепла в приміщенні. Основними відмінностями є розміри і тип. Різні радіатори розраховані на роботу в мережах з різним тиском.
Яким би красивою не був побудований вами будинок, як би внутрішня обробка не вражала б продуманістю інтер'єру, якщо в ньому немає тепла, то немає і затишку. Відразу меркне краса, хочеться чогось попроще, але тепліше.
Інструкція
1
Всяке будівництво зазвичай починають навесні. Здається, що зима настане ще нескоро, проте, подбати про майбутнє утепленні ще недобудованого будинку необхідно заздалегідь. Обов'язково потурбуйтеся про те, щоб жодна калорія не пропадала задарма і не йшла б на обігрів навколишнього будинок повітря. Стіни, стеля, підлога, вікна, двері повинні мати гарну теплоізоляцією, яка виключає втрати тепла взимку.
2
Забезпечивши це важлива умова, визначитеся з тим, чим вам вигідніше опалювати будинок. У наш час джерела теплової енергії можуть бути різні - електрика, природний газ, тверде або рідке паливо. Практично під кожен вид перерахованого вище палива можна підшукати котел для опалення дома.Самий кращий (дешевий) варіант - це котел, що працює на природному газі. Його перевага - дешевизна використовуваного сировини. Однак при його експлуатації потрібно певна обережність, незважаючи на те, що сучасні газові котли обладнані приладами безпеки. Крім того, значних витрат зажадає пристрій зовнішньої підводки газу, внутрішня розводка і підключення.
3
Усіх цих витрат і мінусів не має електричний котел. Екологічно чистий, обладнаний для підтримки постійно заданої температури в приміщеннях, електрокотел є ідеальним джерелом отримання тепла для опалення будинку. Основні причини, якими обмежується його застосування - потужність підстанції, що забезпечує будинок електроенергією, і товщина гаманця власника (плата за електрику досить висока).
4
Сучасні котли, що працюють на твердому паливі, мають досить високим ККД, мають можливість автоматично змінювати кількість виділеної енергії в залежності від температури повітря в опалюваних приміщеннях. Але для їх роботи необхідно облаштувати капітальний димохід, приміщення під складування палива. Не уникнути і брудної роботи - видалення продуктів згоряння (золи, сажі).
5
Зваживши всі за і проти, виберіть те, що підходить вам, наприклад, електричний котел. Тепер визначитеся, яку з існуючих систем розводки (двотрубну або однотрубну) будете іспользовать.Существует думку, що однотрубна система підключення батарей не дозволяє здійснювати їх нагрівання однаково (починаючи з першої і закінчуючи останньою). Цього легко уникнути, встановивши запірну арматуру в місцях підключення батарей опалення . Вона ж допоможе без зусиль вирішити питання про зняття батареї, якщо буде потрібно, наприклад, її профілактична чистка.
6
Визначтеся з місцем установки котла і підведіть до нього електроживлення. Електрокабель повинен відповідати потужності тенів, встановлених для нагріву води, а система електропостачання може бути однофазної (220V) або трифазної (380V) в залежності від потужності котла.
7
Прямо на стінах позначте місця установки радіаторів системи опалення . Найчастіше для цього використовуються підвіконні простору. Ще до виробництва основних оздоблювальних робіт ці місця заштукатурьте і пофарбуйте, т.к. надалі зробити це буде затруднітельно.Трубамі з'єднайте котел і встановлені на стінах радіатори, використовуючи однотрубну схему опалення .
8
У самій верхній точці схеми зробіть врізку для труби, що з'єднує систему опалення з встановленим під стелею розширювальним баком. Його пристрій обов'язково, т.к. вода в системі має властивість змінювати обсяг в залежності від температури. Також це потрібно для видалення повітря з системи опалення .
9
На зворотному трубопроводі перед котлом встановіть кран з штуцером. Одягнувши на нього шланг, можна при необхідності злити воду із системи опалення в каналізацію. Крім того, підключивши шланг до водопроводу, можна живити систему водою, не допускаючи попадання в неї повітря.
Корисна порада
Для поліпшення циркуляції води врежьте в зворотний трубопровід малопотужний електронасос, який прискорить подачу тепла до радіаторів.