Як зробити зруб.

Зруб - це споруда, зведена без єдиного цвяха. Принаймні, саме так це було в давнину. Зробити зруб можна не тільки за допомогою професіоналів, а й самостійно. Вважається, що саме в будинках, які побудовані у вигляді зрубу найкраще зберігається тепло. Також, за цією технологією сроятся лазні.
Інструкція
1
Перед початком зборки зрубу укладіть на фундамент майбутньої будови руберойд, який захистить деревину від вологи і запобіжить гниття.
2
Основою зрубу служать перші чотири колоди, що утворюють перший вінець. Дуже важливо правильно вибрати для нього колоди, так як тиск на нього буде максимальним. Тому сюди підуть колоди з найбільшим діаметром.
3
Покладіть два колоди протилежних стін чітко паралельно один одному, зверху перпендикулярно їм покладіть два колоди суміжних стін. Далі здійсните розмітку колод наступним чином: в місцях перетину на нижніх колодах окресліть ширину верхніх, лінії з'єднайте між собою дугою в половину діаметра нижнього колоди, вийде якась подоба «чаші».
4
Далі на нижніх колодах за ризиками за допомогою ножівки та сокири вирубаєте пази - «чаші» під верхні колоди. Після того, як пази вирубані, вкладіть в них верхні колоди і подгоните «чаші» так, щоб вони максимально щільно прилягали до поверхні верхніх колод. В результаті, верхні колоди повинні бути на полдіаметра вище двох нижніх.
5
На кожній колоді наступного вінця з нижньої сторони за допомогою сокири виберіть поздовжній паз овальної форми, в який закладається утеплювач. Надалі щілини між колодами Конопатити клоччям або іншим утеплювачем.
6
Зробити зруб більш міцним можна за допомогою прихованих шипів, розташовуючи їх через «лапу» на одній лінії. В якості шипів можна використовувати дерев'яні бруски, або металеві болти.
7
Наступні ряди укладайте тим же чином по схилу. Пам'ятайте, що діаметр колоди змінюється від комля до основи, тому другий і наступні вінці укладайте комлями в різні боки.
8
Дверні, віконні та будь-які інші технологічні отвори робіть трохи менше, ніж зазначено в проекті. Остаточна їх підгонка відбувається в момент монтажу, оскільки конструкції необхідно якийсь час для усадки. До останнього вінця кріпиться каркас даху.