Як організувати свої курси.

Вчитися ніколи не рано і ніколи не пізно. Так думає все більшу кількість людей, і тому курси менеджменту, дизайну, англійської мови, хореографії та ін. Стають популярними. Якщо ви вмієте і хочете навчати людей новому, то відкриття власних курсів зможе стати для вас вигідним і приносить задоволення бізнесом.
Вам знадобиться
  • - реєстрація як індивідуального підприємця;
  • - освітня ліцензія;
  • - приміщення;
  • - обладнання;
  • - викладачі ;
  • - реклама.
Інструкція
1
Насамперед подумайте, які саме курси ви хочете відкрити. Варто враховувати не тільки тематику (наприклад, комп'ютерні курси або курси флористики), а й аудиторію. Адже бувають курси для дітей та дорослих, для підприємців, домогосподарок і т.д. Проведіть невелике маркетингове дослідження, дізнавшись через інтернет, чи є вже такі курси у вашому місті. Якщо вони вже існують, постарайтеся дізнатися про них якомога більше і проаналізувати інформацію.
2
Орендуйте приміщення, в якому будуть проходити заняття. Воно повинно розташовуватися не дуже далеко від центру міста, щоб людям було зручно добиратися. Важливо, щоб приміщення було досить просторим і приємно оформленим, оскільки тісні, що не відремонтовані кімнати можуть призвести погане враження на клієнтів.
3
Чим довше працюють курси, тим вони вигідніше. Бажано, щоб перше заняття розпочиналося не пізніше 9 ранку (а краще в 8), а останнє проходило не раніше 21. Комусь із клієнтів буде зручніше вчитися днем, а комусь ввечері. Найміть викладачів (найкраще почати зі знайомих, в яких ви впевнені) і складіть розклад таким чином, щоб заняття проходили і вранці, і вдень, і ввечері.
4
Обладнання для курсів найкраще придбати, а меблі взяти в оренду. Вживана меблі, якій потрібно досить багато, обійдеться в рази дешевше, ніж нова.
5
Для того щоб вести курси легально, вам буде потрібно зареєструватися як індивідуальний підприємець і отримати освітню ліцензію. Це робиться в територіальних органах освіти. Процедура отримання такої ліцензії вельми тривала, оскільки в згадані органи потрібно буде представити пакет документів про вас (як підприємця), про приміщення (дозвіл СЕС, пожежної інспекції) і про майбутню діяльність і найманих викладачах. Подробиці можна дізнатися тут: http://www.licen.ru/educate/educate_docum.html.
6
Щоб на ваші курси приходили все нові і нові клієнти, знадобиться дати рекламу. Тут гарні всі засоби: роздача листівок у метро, шкіл, вузів, фірм, оголошення в пресі, банери та контекстна реклама в інтернеті.