Як відновити bios на ноутбуці. Як відновити акумулятор ноутбука биос.

Часто бувають випадки, коли після прошивки BIOS, перестає працювати ноутбук або комп'ютер. Виникає питання, як все відновити на колишньому рівні? Якщо мікросхема, яка встановлена на материнській платі, дозволяє зробити таку процедуру, можна сміливо приступати до роботи. Деякі моделі ноутбуків не дозволяють відновлювати БІОС.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма WINCRIS.EXE;
  • - програма Phoenix_Crisis_Recovery;
  • - програма Crysis disc;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Наприклад, у вас модель Acer Aspire 7520. Щоб зробити відновлення BIOS налаштуйте параметри системи. Для цього підготуйте робочий комп'ютер або ноутбук, де встановлений Windows і є дисковод. Повинен бути в наявності USB-дисковод, дамп BIOS. Знайдіть в інтернеті утиліту, яка дозволить створити аварійну дискету WINCRIS.EXE і Phoenix_Crisis_Recovery.exe. Завантажити можна на сайті soft.ru
2
Підготувавши все необхідне для роботи, можете приступати до відновлення БІОС. На працюючому комп'ютері створіть аварійну дискету з однією з представленої утилітою. На неї треба записати дамп БІОС, у якого є bios.wph. У вас має бути записано три файли і тільки ці: MINIDOS.SYS, PHLASH16.EXE і BIOS.WPH. Акумулятор на ноутбуці треба від'єднати. Потім підключіть USB-дисковод.
3
Вставте записану дискету. Натисніть дві клавіші, які будуть підібрані для ініціалізації. Почнеться процес зчитування з дискети інформації. Часу це займе небагато. Потім почекайте, коли ноутбук відключиться. Далі увімкніть його. Почнеться процес завантаження. Якщо цей процес виконається з помилкою, тоді доведеться зайти в BIOS, скинути всі налаштування за допомогою клавіші F9.
4
Можна зробити і по-іншому. Скачайте в інтернеті Crysis disc. Візьміть USB-флешку і скачав файл запишіть на неї. Скачайте архів з БІОС, який підійде до вашої моделі ноутбука. Теж саме запишіть на флешку. Далі вставте її в ноутбук. Запускаєте потрібні файли. Натискайте Start. Зніміть батарейку з ноутбука. Підключіть флешку і натисніть одночасно Fn і Esc. Не відпускаючи їх, підключайте харчування до мережі і включіть ваш ноутбук. Через пару хвилин процес відновлення завершиться. Ноутбук перезавантажиться, і можна буде назад вставляти батарею.
Зверніть увагу
Якщо штатним способом відновити BIOS неможливо, доведеться витягати її і перешивати на іншому комп'ютері шляхом гарячої заміни або спеціального перехідника, хоча краще робити це на программаторе.
Корисна порада
Для биосов Award/Phoenix: на завантажувальний дискети необхідно помістити програму-прошівальщік (awdflash.exe наприклад), файл з биосом (нехай в цьому прикладі буде 6IEM.F3). У файлі autoexec.bat прописати рядок типу awdflash.exe 6IEM.F3/a Це забезпечить автоматичний запуск процедури прошивки після завантаження.