Як зшити балдахін на ліжко.

Балдахін над ліжком може додати вашій кімнаті романтичний вид або прикрасити куточок в східному стилі; він може бути останнім штрихом для створення середньовічної атмосфери або просто легкої сіткою, що захищає дитину від сонячного світла і комарів. Вибір тканини і її крій залежить від функцій, які повинен виконувати ваш навіс і від його форми.
Вам знадобиться
  • Тканина
  • Голки, нитки
  • Мотузка
  • Швейна машинка
  • Кравецькі метр
Інструкція
1
Полог на штангеЕслі ви плануєте помістити балдахін на штанзі, виступаючої з стіни над серединою ліжка, то при вимірюванні довжини необхідної тканини зручно скористатися мотузкою.
2
Перекиньте мотузку через штангу, поправте її і зав'яжіть вузлики на кінцях там, де ви хочете, щоб ваш майбутній балдахін закінчувався. Зніміть і виміряйте мотузку. Виміряйте довжину штанги. Оскільки така конструкція передбачає, щоб обидві сторони балдахіна несуть декоративну функцію, визначте, чи будете ви пришивати підкладку до тканини? Якщо ви хочете підкладку з тієї ж тканини, помножте довжину необхідної вам тканини на два. Виміряйте окружність штанги і додайте довжину окружності плюс 0,5 сантиметра до отриманої цифри. Це припуск на шов і кулісу. Додайте 10 сантиметрів на подгибку низу. Якщо ви хочете, щоб тканина драпірувалася по ширині, помножте довжину штанги на 1,5.
3
Купіть тканину потрібної довжини і ширини. Якщо у вас однотонна тканина або тканина з малюнком, який не орієнтований на верх-низ, працюйте з цілим полотнищем. Якщо для вашої тканини важливо напрям малюнка, розкроїте її посередині на два полотнища і розгорніть так, щоб малюнок «піднімався» вгору на обох половинках. Якщо у вас балдахін з декоративною підкладкою, спочатку приметайте і прострочіть підкладкову тканину до основної. З'єднуйте тканину прихованим швом. В цьому випадку не потрібно буде підвертати низ, тому що краї тканини все одно підуть в шов. Отпарьте шви. Якщо у вас однослойная тканину, підігніть краю і низ, застрочити.
4
Якщо у вас два полотнища тканини, вставте їх по краях і з'єднайте швом. Якщо одне, складіть навпіл. Застрочити кулиску на відстані рівному довжина кола штанги плюс 0,5 сантиметра ділені на два. За необхідності закладіть драпірувальні складки. Просмикніть штангу крізь кулісу і надіньте на неї наконечник. Ваш балдахін готовий.
5
Полог-куполКуполообразний полог зазвичай кріплять на бамбуковий обруч, тому мається на увазі, що для нього використовують легкі тканини - шовк, шифон, ситець, органзу.
6
Виміряйте відстань від стелі до ліжка. Виміряйте ширину ліжка, розділіть на два. Додайте до вашої довжині. Додайте відстань, на яку ви хочете, щоб ваш полог звисав по краях ліжка, вимірявши його від краю ліжка. Дізнайтеся ширину потрібної вам тканини, вимірявши ліжко по периметру і перебував близько 0,5 на драпіровку. Купіть тканину.
7
Обробіть краю тканини. У легких тканин їх досить обметать.На верхню кромку нашейте петлі. Їх можна зробити з тієї ж тканини, з шовкової стрічки, з шнура.Наденьте тканину на обруч.
Зверніть увагу
З міркувань безпеки, обробіть тканину для балдахіна спеціальним складом, що перешкоджає загорянню.