Як відкрити фірму в Білорусі. Як відкрити швейну фірму в Білорусі.

Порядок відкриття фірми в Білорусі схожий на російський. Однак він має свої невеликі особливості, тому краще доручити цю процедуру юристам. Якщо у вас немає такої можливості, то пам'ятайте, що діяти потрібно за наступним алгоритмом: визначення організаційно-правової форми, підготовка та подання документів, отримання документів про реєстрацію, замовлення печатки, відкриття рахунку в банку, інформування фондів про директора і бухгалтера фірми.
Вам знадобиться
 • Для реєстрації ТОВ у Білорусі знадобляться наступні документи:
 • 1. документи засновників фірми (паспорта);
 • 2. гарантійний лист про юридичну адресу фірми;
 • 3. копії паспортів директорів;
 • 4. протокол про заснування;
 • 5. документ на представника;
 • 6. статут ТОВ;
 • 7. заяву про реєстрацію;
 • 8. квитанція про сплату держмита.
Інструкція
1
Визначтеся з організаційно-правовою формою вашої майбутньої фірми. Найчастіший варіант - ТОВ. Пам'ятайте, що ТОВ в Білорусі, на відміну від Росії, можуть створити тільки два і більше особи. Якщо засновників двоє чи троє, то на реєстрацію фірми вони повинні з'явитися разом, якщо більше, то вправі послати одного з них.
2
Пакет документів для реєстрації ТОВ подається до Адміністрації району міста, в якому ви збираєтеся заснувати фірму. Реєстратор повинен прийняти у вас документи і перевірити їх. Надалі він вносить запис про реєстрацію ТОВ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і індивідуальних підприємців, а також здійснює постановку фірми на облік в податковому органі, органі статистики, фонді соціального захисту населення, реєстрацію в «Белгосстраха».
3
Через п'ять робочих днів реєстрація повинна бути завершена. По її завершенні вам видадуть документи про реєстрацію ТОВ (свідоцтво про державну реєстрацію, повідомлення про присвоєння облікового номера платника податків, про постановку на облік у фондах).
4
Далі варто звернутися у фірму з виготовлення печаток з копією зареєстрованого статуту. При наявності такої копії вам виготовлять печатку фірми. Така ж копія статуту, а також паспорти засновників та оригінали реєстраційних документів вам знадобляться для відкриття рахунку в банку. Останнім кроком буде подача до фонду соціального захисту населення даних про бухгалтера і директора ТОВ, копії свідоцтва про державну реєстрацію та копії статуту. Відомості про бухгалтера і директора повинні бути також подані і в "Белгосстрах".
Регулювання малого бізнесу в Білорусі та Росії схоже, але отримати статус індивідуального підприємця в Білорусі і розпочати діяльність дещо важче. Для цього потрібно зареєструватися у відповідних державних органах, отримати при необхідності ліцензію на діяльність, зареєструвати ціни на ваші товари або послуги, виготовити печатку.
Вам знадобиться
 • - заява (із зазначенням видів діяльності за класифікатором видів діяльності);
 • - анкета;
 • - трудова книжка (якщо є);
 • - фотографія
 • - квитанція про сплату держмита
Інструкція
1
Щоб стати індивідуальним підприємцем в Білорусі , насамперед потрібно зареєструватися в такій якості у відповідних органах (облвиконкомі, госрісполкоме або адміністрації - залежно від муніципальної одиниці). На реєстрацію потрібно надати наступний пакет документів: 1. заяву (із зазначенням видів діяльності за класифікатором видів діяльності); 2. анкету (її можна взяти в самому органі реєстрації); 3. трудову книжку (якщо є); 4. фотографію; 5. квитанцію про сплату госпошліни.После реєстрації підприємець повинен стати на облік у податковій інспекції за місцем проживання, подавши заяву. Протягом 10 днів податкова інспекція присвоює обліковий номер платника податків та видає документ про це.
2
Важливо дізнатися, чи підлягає ліцензуванню діяльність, яку ви хочете здійснювати. Види діяльності, що ліцензується перераховані в "Постанові Кабінету Міністрів Білорусі від 21.08.1995 №456". Для отримання ліцензії необхідно написати заяву і сплатити відповідні збори. Термін видачі ліцензії - 30 днів.
3
Після реєстрації потрібно відкрити банківський рахунок. Підприємець сам вибирає банк, в якому він бажає відкрити рахунок. Для цього знадобляться такі документи: 1. заява; 2. копія документа про реєстрацію; 3. дублікат документа про присвоєння облікового номера платника податків; 4. картка підписів посадових осіб.
4
Протягом 15 днів з моменту реєстрації індивідуальному підприємцю слід стати на облік у Фонді соціального захисту населення. Також в цей час потрібно отримати дозвіл в районному відділі внутрішніх справ на друк індивідуального підприємця. Для отримання такого дозволу надаються наступні документи: 1. заява; 2. копія документа про реєстрацію; 3. ескізи печаток, завірені реєструючим органом.