Як прибрати цифровий шум.

Дуже часто на фотографіях, зроблених при низькому рівні освітленості, з'являється цифровий шум . Звичайно, в ідеалі, потрібно використовувати при зйомці додаткове освітлення, але в деяких випадках можна врятувати галасливі зображення, застосувавши спеціальні фільтри для видалення шуму.
Вам знадобиться
  • Програма Photoshop
  • Плагін Imagenomic Noiseware Professional
  • Фото для обробки
Інструкція
1
Відкрийте фотографію в редакторі Photoshop командою Open («Відкрити») меню File («Файл»), або поєднанням клавіш Ctrl + O. У вікні провідника виберіть потрібний файл і натисніть на кнопку «Відкрити».
2
Створіть дублікат шару в відкритому документі. Для цього встановіть покажчик курсору на єдиний шар в палітрі Layers («Шари») і клацніть правою кнопкою миші. В контекстному меню, яке з'явиться після цього нехитрого дії, виберіть команду Dublicate layer («Дублювати шар»).
3
Запустіть плагін Imagenomic Noiseware Professional. При установці за умовчанням цей плагін ставиться в папку Imagenomic і викликається через пункт Imagenomic меню Filter («Фільтр»).
4
Налаштуйте фільтр. У Noiseware Professional є можливість використовувати готові пресети і призначені для користувача настройки. Для початку спробуйте застосувати до фотографії будь-який з пресетів списку Settings («Настройки») в лівій верхній частині вікна фільтра. Ви можете поспостерігати результат застосування пресету в вікні фільтра.Сравніте результати застосування різних налаштувань, відкривши кілька превью. Для цього клацніть правою кнопкою миші по кнопці з трикутником близько слова Preview в верхній частині вікна фільтра та виберіть команду New Preview («Нове превью»). Застосуйте кілька різних пресетів і порівняйте результати.Для точнішої ручної настройки фільтра перейдіть в ручний режим, переключивши Profile з режиму Automatic на Manual в нижньому правому куті вікна.
5
Клацніть лівою кнопкою миші по інструменту Multiple Regions Selection Tool у верхній частині вікна фільтра. За допомогою цього інструменту виділіть у вікні превью кілька областей з високим рівнем шума.Щелкніте по вкладці Tonal Range. Пересуваючи повзунки, вкажіть, в яких областях міститься максимальна кількість шуму і в яких областях цей шум треба прибрати. Результат застосування налаштувань ви можете відразу оцінити в вікні превью.Щелкніте по вкладці Color Range і вкажіть те ж саме для різних кольорів. Якщо цифровий шум на зображенні доводиться на зелений, жовтий або синій колір, виставите для цих квітів максимальний рівень видалення шума.Щелкніте по вкладці Detail і налаштуйте загальний рівень видалення шуму і збереження деталей. В поле Detail Enhancement налаштуйте різкість і контраст за допомогою повзунків. Результат застосування налаштувань буде відображено у вікні «Прев'ю».
6
Застосуйте фільтр, натиснувши кнопку ОК.
7
Міняючи ступінь прозорості шару, до якого був застосований фільтр, добийтеся оптимального поєднання початкового зображення і результатів роботи фільтра. Прозорість шару можна змінити, скориставшись регулятором Opacity в верхній частині палітри "Шари".
8
Збережіть оброблене зображення під іменем, відмінним від імені вихідного файлу, скориставшись командою Save As («Зберегти як») меню File («Файл»).