Як знайти ринок збуту.

Потенційних покупців зручно об'єднувати в групи за схожими ознаками. Такі групи утворюють ринки збуту. На вхідних в конкретну групу клієнтів можна впливати однаковими маркетинговими прийомами, а не ганятися за кожним клієнтом окремо. Тому знаходження нових ринків збуту економить кошти на просування продукту.
Інструкція
1
Дайте відповідь на питання, хто і чому потребує наявних товари/послуги. Є сотні варіантів використання навіть такого продукту, як сода. Стівен Сілбігер розповідає у книзі «MBA за 10 днів», що фахівці виявили нові ринки збуту для продажу питної соди після відповіді на питання, кому і в яких випадках потрібен цей товар. Вони запропонували використовувати соду в зубній пасті і освіжувача повітря. Ці та інші рекомендації дозволили компанії вийти на нові ринки збуту. Зробіть аналогічний аналіз ваших можливостей.
2
З'ясуйте, хто купує продукт, а хто ним користується. Іноді рішення про покупку приймає не та людина, для якого товар призначений. Так відбувається, коли оплачують подарунки або надають благодійну допомогу. Жінки нерідко купують шкарпетки і краватки чоловікам, тому що ті не люблять ходити в магазини. У подібних випадках з'являються несподівані ринки збуту, на які можна націлити рекламні зусилля.
3
Розпишіть процес здійснення покупки. Це варто робити, якщо товар не купується спонтанно. Коли клієнтові потрібна додаткова інформація та великий ризик здійснення помилки, процес покупки ділиться на етапи. Покупець під впливом якихось подій усвідомлює потребу в товарі, потім шукає експертів і консультантів, аналізує альтернативні варіанти, лише після цього платить за товар. Нові ринки збуту можна виявити між ланками розглянутої ланцюжка. Тих же консультантів можна розглядати з точки зору партнерів по оптовій торгівлі.
4
Оцініть рівень залученості покупця в процес покупки. При низькій залученості розглянутий на 3-му кроці процес покупки прискорюється в часі, тому що скорочується кількість ланок ланцюжка. Клієнт приймає рішення швидко. Хороший маркетолог може перетворити продукт з низькою залученістю в продукт з високою залученістю покупця. З'являється потенціал для виникнення нових ринків збуту. Витрати на маркетингові процедури в цьому випадку виправдані.
5
Проаналізуйте можливості сегментації ринку. Сегментувати можна звичні ринки збуту. Тоді компанія може стати лідером на більш сфальцьованому ринку.