Як навчитися грати на баяні. Як правильно тримати баян.

Початківці музиканти, самостійно освоюють інструмент, купують самовчителі. Деякі з навчальних посібників побудовані на паралельному вивченні нотної грамоти і прийомів гри. Щоб бажання стати баяністом не пропало через складнощі в освоєнні нот, розпочати навчання можна в іншому порядку.
Інструкція
1
Освойте музичну грамоту. Вам не потрібні підручники з теорії музики. Досить буде дитячої допомоги, в яких детально розказано, якими бувають ноти по висоті і тривалості. З висотою звуків розберетеся за підручником для баяна, коли будете виконувати практичні вправи. А зараз акцентуйте увагу на длительностях нот. Перше завдання - навчитися рахувати. Виконайте ретельно всі завдання, пов'язані з рахунком.
2
Навчіться правильно тримати інструмент, рухати хутро, витягувати звук. Руки швидко звикнуть до неправильного положення, якщо на самому початку будуть допущені помилки. Надалі це стане бар'єром у професійному зростанні. Щоб такого не сталося, почніть займатися не по самовчителю. Візьміть 2-3 платних уроку у викладача музичної школи. Цього буде достатньо, щоб освоїти початкове положення баяна і рук при грі.
3
Придбайте самовчитель гри на баяні . Початкові знання музичної грамоти, отримані на 1-му кроці, дозволять зорієнтуватися, чи зрозуміло викладено матеріал в конкретному навчальному посібнику.
4
Складіть план роботи. Учні музичних шкіл займаються за певною програмою. Вам доведеться розробляти план особисто для себе. Поставте мета - програвати кожну вправу по 100 разів, потім переходити до наступного. У перші дні і тижні краще не поспішати, не гнатися за кількістю програних вправ. Приділяйте увагу якості. Занесіть в план роботи повторення раніше розібраних творів.
5
Організуйте концерти. Робіть їх через кожні 2 місяці занять. У музичних школах є технічні заліки та іспити. Організуйте щось подібне для себе. Заздалегідь вибирайте 2-3 твори для концерту і досягайте мети. Першими слухачами можуть бути друзі, сусіди. Необхідна практика, щоб справлятися з хвилюванням і отримувати натхнення для подальших занять.