Як прищепити інтерес до навчання. Як у сина розбудити інтерес до навчання.

Багато батьків стикаються з небажанням дитини вчитися, робити уроки. І адже часто справа не в тому, що дитина не розуміє матеріалу, а у відсутності інтересу до навчанні. І причин цьому може бути дуже багато. Якщо у нього проблеми з математикою, можливо він більше любить гуманітарні дисципліни. А може він не хоче вчитися, тому що у нього складності в спілкуванні з однокласниками і вчителями. Якщо з'ясувати причину, то можна змінити ставлення дитини до навчання.
Інструкція
1
Якщо дитина ваш не хоче робити домашнє завдання, та й в школі його успішність залишає бажати кращого, не поспішайте його лаяти і записувати в неуки. Може в нього є серйозна причина, по якій він відчуває такі негативні почуття до навчального процесу. Поговоріть з ним, запитаєте, які в нього стосунки з однокласниками, вчителями. Може, його в школі ображають, і цей негативний досвід він переносить на все навчання в цілому. Якщо це так, то потрібно порадити дитині, як можна вирішити конфлікт з однокласниками. А от з вчителями, можливо, доведеться поговорити вам. Якщо ситуацію вирішити не вдасться, то варто подумати про зміну школи.
2
Можливо, дитина не цікавиться навчанням, бо преподаваемая програма для нього занадто складна. Багато батьків прагнуть віддати своє чадо в якусь престижну школу або гімназію, але при цьому не враховують, що дитина може і не впоратися з пропонованим рівнем навантаження. А якщо він не буде розуміти, чому його вчать, то інтересу до нових знань у нього теж не буде. У цій ситуації є кілька варіантів розвитку подій. Ви можете самі допомагати дитині в навчанні, роз'яснювати те, що він не розуміє, можете найняти репетитора. Можливо, з часом, йому стане легше вчитися. А може слід звернути увагу на загальноосвітню школу. У багатьох з них освіту не гірше, ніж в ліцеях і гімназіях. Адже те, як і що викладається, багато в чому залежить від вчителів, а немає від рівня престижності школи.
3
Подивіться на режим дня своєї дитини. Якщо після школи він мчить на додаткові заняття, відвідує музичну або спортивну секції, займається танцями і т.д., то причина його неуспішності та відчуження до навчання криється в тому, що він занадто завантажений. У дитини просто не вистачає часу на те, щоб вникнути в пройдений матеріал і зробити домашнє завдання. В цьому випадку сядьте разом з дитиною і подумайте, від яких секцій, гуртків він міг би відмовитися. В час, що звільнився нехай він відпочиває, гуляє з друзями, читає книги. В результаті ви помітите, як його успішність підвищилася, а може бути якісь уроки і дисципліни в школі викличуть у нього серйозний інтерес.
4
Буває, що дитина не вчиться, бо йому просто лінь. Ось тут складніше боротися з його байдужістю до навчання. Поспостерігайте за своїм чадом. Можливо, він цікавиться який-небудь областю знань, але в рамках шкільної програми не може реалізувати свій інтерес. Наприклад, йому подобається хімія, але досліди, що проводяться в класі, йому здаються простими і нецікавими. Можливо, варто віддати дитину в хімічний гурток, де він зможе реалізувати себе. Або можете поговорити з учителем, щоб він дав підготувати якийсь доповідь на цікаву і захоплюючу тему, яку не проходять в школі. Якщо зможете розбудити інтерес до одного предмета, то можливо, він зацікавиться і іншими, подібними дисциплінами. Так, щоб знати добре хімію, потрібні знання також з області фізики і математики. Або йому стане цікаво вивчати хімію живих організмів, тому він зацікавиться біологією.