Як розрахувати, скільки потрібно плитки. Як расчитать скільки купити плитки на ванну.

Ремонт - справа витратна і дуже хочеться уникнути зайвих витрат. Але і зіткнутися з нестачею матеріалів буває вкрай неприємно, в цьому випадку проблеми можуть виникнути непереборні. Матеріал, якого ви купили недостатньо, може несподівано зникнути з продажу і все доведеться переробляти заново. Щоб уникнути подібних ситуацій, по можливості точно розрахуйте кількість всього необхідного. Особливо це стосується плитки .
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - рівень;
  • - схил;
  • - рейка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте, яку поверхню ви збираєтеся обклеювати. Щоб розрахувати кількість плитки ПХВ для підлоги, необхідно знати площу приміщення. Виміряйте його довжину і ширину і перемножте. Планується попередньо краще зняти.
2
Прийшовши в магазин, з'ясуйте розміри плитки. Має сенс на всякий випадок узяти з собою лінійку і заміряти зразок. Розміри повинні бути написані на ціннику і в супровідній документації, але буває по-різному. З квадратної плиткою доводиться стикатися найчастіше, достатньо заміряти одну зі сторін. Зведіть її в квадрат і отримаєте таким чином площа однієї плитки.
3
Розділіть площа поверхні на площу однієї плитки. Таким чином, ви дізнаєтеся, скільки всього плиток вам потрібно, щоб покрити ту чи іншу поверхню. Може вийти так, що число вийде дробовим. Округліть його в більшу сторону до найближчого цілого числа. Плитка ПХВ дуже легко ріжеться, тому нічого страшного не трапиться, якщо в одному з рядів доведеться укладати не цілі плитки, а половинки або навіть четвертинки.
4
Кількість керамічної плитки для підлоги (наприклад, у ванній) розраховується точно так же. Пол зазвичай являє собою відносно рівну поверхню, тому проблем з вимірами в цьому випадку не виникає. Якщо ж вам належить покрити керамічною плиткою стіну, спочатку підготуйте поверхню.
5
Вирівняйте стіну. Визначте поверхню, куди ви будете наклеювати плитку. Проведіть на стіні 2 вертикальні лінії. Найзручніше зробити це за допомогою схилу. Ці лінії знадобляться вам не тільки для розрахунків, але і власне для ремонту, тому зробіть це якісно. На потрібній висоті проведіть горизонтальну лінію.
6
Заміряйте висоту і ширину майбутньої поверхні і перемножте розміри. Далі дійте точно так же, як і у випадку з плиткою ПХВ. Знайдіть 10% від отриманого результату і приплюсуйте до загальної кількості, якщо ви збираєтеся укладати плитку прямо. Для укладання під кутом запас повинен бути побільше, 15%. Додайте ще пару відсотків на те, що скільки-то плиток може розбитися.
7
Щоб визначити, скільки упаковок плитки вам потрібно, дізнайтеся, скільки штук перебуває в одній пачці. Розділіть на це число загальна кількість необхідної вам плитки. Округліть результат до найближчого цілого числа в більшу сторону.
Зверніть увагу
У будь-якому випадку необхідно подивитися, наскільки прямі кути в приміщенні. Може вийти, що по кутах плитку доведеться розрізати на частини і стикувати шматочки. Тому краще мати 2-3 зайві плитки.
Корисна порада
Якщо ви збираєтеся викладати візерунок, загальна кількість плитки буде таким же, як звичайно. Але необхідно окремо порахувати, яку площу передбачається покрити плиткою іншого кольору.