Як намалювати пунктирну.

Пунктир - переривчаста лінія, яка складається з точок, розташованих близько один до одного. Пунктирною лінією також називають лінію, яка складається з коротких штрихів або поєднань крапок і штрихів. Намалювати її можна декількома способами.
Вам знадобиться
  • - альбомний аркуш,
  • - олівець,
  • - лінійка,
  • - ластик.
Інструкція
1
Намалюйте точковий пунктир. Для цього зобразите маленькі точки, дуже близько розташувавши їх один до одного. Лінія може бути як рівної, так і зображати якусь фігуру. Можна намалювати цей пунктир безліччю способів. Потрібно розташовувати по дві або три точки поспіль, а між групами точок робити відстань більше звичайного.
2
Намалюйте штриховий пунктир. Для цього зобразите маленькі рівні штрихи, розташовані горизонтально, через рівну відстань. Довжина штрихів може бути різною, залежно від масштабу малюнка.
3
Намалюйте штріхпунктір. Це лінія, в якій короткі горизонтальні відрізки чергуються з маленькими точками. Відстань між символами повинно бути однаковим. Для його зображення з двома точками намалюйте короткі горизонтальні відрізки. Вони повинні йти по черзі з двома розташованими підряд точками.
4
Для промальовування пунктирних прямих використовуйте лінійку. Короткими уривчастими рухами зобразите обраний пунктир.
5
Об'ємна пунктирна лінія складається з паралелограмів. Ключову роль відіграє прорісовиваніе тіні. Для цього спочатку з стрижня простого олівця зробіть стружку. Потім ластиком рівномірно розподіліть по всій поверхні фігури. Верхню сторону так і залиште. Передню сторону паралелограма умовно розділіть на дві частини. Ліву зробіть більш світлої, а праву затемните олівцем на тон глибше. Видиму бічну частину дуже сильно заштрихуйте, а потім за допомогою ластику зробіть обриси менш різкими.
6
Тепер намалюйте точку пунктиру в вигляді об'ємного кулі. Спочатку залиште її білою. Поступово розширюючи площа, затемняйте її. Знову зробіть стружкою олівця і ластиком фон. Потім, повторюючи обриси круга, сильно заштрихуйте не надто широку смугу. Підправте штрихування ластиком. Врахуйте, що лінія дотику з площиною повинна бути світлою.
Пунктирна лінія - універсальний засіб виділення певної інформації в тексті, на схемі, карті. Пунктирною лінією можна позначити один маршрут, в той час як інший вже позначений суцільною лінією. Втім, застосувати можна як завгодно - залишилося тільки намалювати.
Інструкція
1
По-перше, треба вибрати, чим малювати. Тут все залежить від ваших цілей, уподобань або умов, якими ви пов'язані. Чим би ви не малювали, принцип буде один і той же: потрібно провести лінію , що складається ніби з безлічі коротких відрізків. Ці відрізки можуть бути різної довжини (це теж справа смаку): від точок до коротких ліній довжиною в два-три сантиметри. У кожному разі, ця сукупність відрізків повинна справляти враження єдиної лінії, а не окремих, нічим не пов'язаних рисочок.
2
Цей малювання пунктирною лінії підходить тільки тим, хто любить (або змушений в силу якихось причин) використовувати олівець. Можна намалювати суцільну лінію і стерти ті ділянки, які будуть проміжками між окремими відрізками. До цього способу варто вдаватися тільки в тому випадку, якщо у вас є хороший ластик, інакше краю відрізків будуть розмитими.
3
Якщо ваша лінія не повинна бути зігнутою, використовуйте лінійку. Можна, приставивши олівець до лінійки, малювати одразу короткі відрізки, а можна, як при другому способі, спочатку провести одну лінію , а потім за допомогою ластику розбити її на частини.
4
Те ж саме можна робити і на комп'ютері. Існує безліч графічних редакторів, в яких ви можете намалювати скільки завгодно пунктирних ліній. Можливості малювання варіюються від програми до програми. Наприклад, в якихось вам доводиться прати частини лінії, в інших можна відразу створити пунктирную лінію .
5
Можна вдатися до ще одного способу. Візьміть перфокарту (лист щільного картону, в якому пророблені однакові отвори) і проведіть лінію так, щоб вона проходила по ряду отворів. Слід олівця пройде почасти по картону, почасти по паперу, і на папері залишиться пунктирна лінія. Але навряд чи ви будете вдаватися до цього способу при наявності інших, більш простих у виконанні.