Як надіти чохли на ковзани.

Катання на ковзанах стає все більш популярною розвагою, причому не тільки серед дітей та молоді. На ковзанках можна зустріти і цілком солідних людей. Як не дивно, серед них багато новачків. Їм доводиться заново осягати ази цього красивого і дуже корисного виду спорта.Чтоби катання на ковзанах приносило задоволення і було безпечним, необхідно правильно піклуватися про своє спортивне спорядженні.
Вам знадобиться
  • - пластикові чохли для захисту лез;
  • - м'які чохли з флісу для зберігання ковзанів;
  • - спеціальні захисні чохли на черевики.
Інструкція
1
Пластикові чохли для захисту лезвій.В ковзанах з незахищеними лезами не можна пересуватися за межами льоду. Навіть якщо від роздягальні до самого катка прокладена спеціальна доріжка з гумовим покриттям, краще пройдіть ці кілька кроків в чохлах. Від зіткнення з цементною підлогою, металевими порогами або посипаній піском і сіллю сніжної доріжкою на лезах з'являються щербини. Вони тупятся і перестають утримувати ногу на льоду в правильному положенні. Крім того, незахищеним лезом ковзана ви легко можете травмувати оточуючих, зіпсувати обувь.В спортивних магазинах частіше зустрічаються два види пластикових чохлів: з п'яткової петлею або розсувні на пружінке.Чтоби надіти чохол, накиньте петлю на виступаючу з боку п'яти частина леза, потім обережно посуньте чохол вперед, натягніть його на носок леза. Вровняйте, щоб лезо потрапило в проріз чохла. При ходьбі в ковзанах чохол не повинен бовтатися і злітати. Якщо це відбувається, його потрібно підігнати по довжині леза: просто переставте петлю вперед або назад. В підставі чохла для цього передбачено кілька кріпильних отворів. Край чохла ззаду виступає більш ніж на 2-3 см за край леза - відріжте його гострим ножом.Чехли на пружині надягають аналогічно. Вставте кінець леза з боку п'яти в чохол і потім натягніть на носок. Якщо розмір чохла на пружині правильно підібраний під довжину леза коника, вони дуже добре тримаються і довго служать. Первісну підгонку краще зробити в магазині або майстерні із заточування ковзанів.
2
Чохли для зберігання коньков.Самая поширена помилка - зберігати ковзани в захисних пластикових чохлах. Робити це в жодному разі не можна. Після того, як ви зняли ковзани, насухо витріть черевики і леза м'якою тканиною - підійде старий рушник або інша ганчір'я. Вологі леза можуть покритися іржею, їх доведеться міняти на нові. Такі чохли можна купити у спеціалізованому магазині для фігуристів або зшити самостійно. Маленьких спортсменів порадюут чохли у вигляді забавних звіряток.
3
Захисні чохли на ботінкі.Профессіональние черевики для фігурного катання коштують дорого. Їм також необхідний захист. Напевно, ви звертали увагу, що під час виступів у фігуристів ковзани збігаються за кольором з костюмом. Це не означає, що до кожного номеру у них є своя пара ковзанів. Перед виходом на лід разом з костюмом вони надягають на ковзани чохли, зшиті з тієї ж матерії. Вони не тільки виграшно виглядають, але і захищають черевики від випадкових подряпин і порізів. Конструкція у такого чохла дуже проста - зовні вони схожі на носок без підошви. Спочатку надіньте чохол (як звичайний носок), підтягніть наверх, щоб не заважав надягати коник. Зашнуруйте коник, як звичайно, зверху натягніть чохол, він повинен повністю закривати черевик, за винятком каблука.Чехли, зроблені з вовняної шкарпетки з прорізом в підошві для леза або зшиті зі шматочків хутра допоможуть утеплити черевики, якщо ви захочете довше покататися взимку на відкритому катку .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Kho83yzWIwE
Для досягнення великих успіхів в катанні на ковзанах необхідно не тільки посилено тренуватися, а й вірно дбати про спортивний спорядженні. В цьому випадку ковзани прослужать довгий час, а катання на них буде приємним і безпечним.
Інструкція
1
Завжди надягайте на коньковие леза спеціальні чохли при пересуванні за межами катка. Вони захищають ковзани від всіляких зазублин і пошкоджень при ходінні по доріжках, посипаних піском і сіллю від ковзання; металевим порогам і іншим місцям. Якщо упустити цей момент, леза можуть затупитися, і руху при катанні будуть не зовсім правильними. До того ж, такі чохли не дозволяють власникові ковзанів ненароком травмувати себе та інших.
2
Правильно підберіть розмір чохлів - це, мабуть, найголовніше при їх виборі. Купувати чохли в магазині краще разом з ковзанами, тоді чохол можуть підігнати по довжині леза. Найпопулярніші види чохлів - розсувні і з п'яткової петлею.
3
Якщо ви купили розсувні чохли на пружині, вставте спочатку кінець леза, а потім надіньте чохол на носок таким чином, щоб лезо точно увійшло в проріз. Подібний вид чохла відмінно тримається на лезі і служить довгий час.
4
Насадку з п'яткової петлею надягають аналогічним чином. Тільки спочатку накиньте петлю на виступаючий кінець леза, потім натягніть чохол з боку носка і вставте все леза в проріз чохла. Для регулювання довжини просто переставте петлю на іншої кріплення.
5
Призначення таких чохлів залежить від матеріалу. Жорсткі насадки, зроблені з дерева, пластику або гуми, захистять леза ковзанів при пересуванні поза льоду. А м'які, виготовлені з тканини, вбережуть їх від вологи при зберіганні або переміщенні ковзанів.
6
Продаються також спеціальні захисні чохли на черевики, які зберігають їх від випадкових порізів або подряпин. Натягніть такий чохол на черевик, зашнуруйте його, надіньте коник, а потім підтягніть чохол вгору таким чином, щоб він повністю закривав черевик. В такому чохлі відкритим повинен залишитися тільки каблук.
7
Використовуйте тканинні чохли для зберігання ковзанів. Їх можна зшити самостійно або купити в спеціалізованому магазині. Перед тим як покласти ковзани в такий чохол, ретельно витріть їх рушником або іншої м'якої тканиною.