Як зробити піч своїми руками. Як зробити піч для лазні своїми руками.

Піч - незмінний атрибут російського села. Незважаючи на розвиток сучасних технологій, поява нових горючих матеріалів і джерел енергії, пічне опалення не зникає з нашої дійсності. Пояснення цьому є. Грубка не завадить на випадок перебоїв з централізованим опаленням. Та й є хіба щось смачніше випічки, приготовленої в російській печі? Створення печі не вимагає спеціальних знань, але акуратність, уважність і старання не будуть зайвими.
Інструкція
1
Корпус грубки завжди виконується з цегли, тому від якості цегли буде багато залежати. Вибирайте звичайний червона цегла. Він обпалений при нормальних умовах. Перевірити якість цегли можна, постукавши по корпусу. Якщо звук дзвінкий і не скляний, значить, він добре просушений, але не пережжен. Не пошкодуйте одну цеглину і розколіть його. Якщо він розколюється на великі шматки, не кришиться, то сміливо беріть цей цегла для своєї печі. Кількість цегли розраховуйте, виходячи з розмірів грубки. Розмір печі залежить від розмірів будинку, висоти стелі і кількості домочадців. Стандартні розміри печей: 2,3х1,6м, 2,1х1,5м, 1,8х1,2м. Стінки грубки, що викладаються з цегли повинні бути товщиною не менше 25 см, щоб тепло, яке віддає піч, акумулювалось і тримало в приміщенні довго постійну температуру.Перед тим, як класти цеглу, потрібно з них вигнати повітря, заповнивши пори водою. Для цього кожна цеглина потрібно витримати в відрі з водою.
2
Крім цегли вам знадобиться глина та пісок. Пісок повинен бути абсолютно сухою, щоб можна було просіяти, а глину краще брати промерзлу. За три дні до кладки залийте глину водою, щоб вона встигла размокнуть.Чтоби зробити розчин для скріплення цегляної кладки, необхідно просіяти пісок крізь сито. Глину також протерти через сито і змішати з піском у пропорції 1: 1. Чим жирніше глина, тим більше має бути піску. Для нижніх трьох рядів кладки печі потрібно використовувати цементний розчин, змішавши 1 частину цементу і 3 частини піску.
3
Викладають перший ряд стіни грубки насухо на шар гідроізоляції, покладеної на фундамент. Перші 10 рядів викладають, строго перевіряючи горизонтальність і вертикальність рядів. Наступні ряди будуть зв'язані з викладкою арок для гирла топливника і топкового отвору, паралельно зводиться й звід топливника. Між фундаментом і склепінням, що підтримує піч, залишають простір для економії матеріалів. Цю порожнину називають подпечье.
4
Основний елемент печі - це горнило (топливник). Його влаштовують в 80 см. Від підлоги і викладають, створюючи невеликий підйом від гирла до задньої частини, щоб легше було вигрібати вугілля і золу. Під паливником влаштовують подушку теплоізоляції з глини, шлаку і піску, щоб стать не нагрівався. Від шестка горнило відокремлюють двома перегородками, званими щечкамі.Над горнилом також роблять теплоізоляційний шар з щебеню, гравію, який перекривають шаром цеглин, утворюючи перекришу горнила.
5
Арки в російській печі виконуються з цегли, покладених на ребро. Для того, щоб зробити арку, необхідно перш встановити тимчасову опалубку. На неї кладуть перший ряд цеглин насухо, пізніше, коли опалубка буде знята, потрібно замазати проміжки між цеглою глиняним розчином.
6
Хайло - отвір для випуску диму в трубу залишають в 23-25 рядах. Його закривають засувкою.
7
Заключний етап викладки російської печі - це створення димової труби. Після закінчення всіх робіт грубку потрібно обштукатурити і побілити.