Як в'язати прихватки гачком. прихватки в'язані гачком.

Прихватки - річ, необхідна в кожному будинку, в кожній кухні. Щоб приготування їжі було в радість, а зовнішній вигляд кухні радував око, можна виготовити саморобні в'язані прихватки, які й прикрасять вашу кухню, і будуть корисним побутовим предметом на кожен день. Прихватки гачком можна зв'язати різні - круглі, квадратні, у вигляді різних фруктів і овочів або кухонного начиння.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - гачок;
  • - х/б тканина.
Інструкція
1
Одна з найпростіших схем прихваток, яка підходить і для початківців - в'язані мордочки різних тварин. Навчившись в'язати основу, ви зможете легко придумувати власні варіації такої прихватки.
2
Підберіть пряжу необхідного кольору, наприклад, коричневу для голови ведмедя, а також відповідний товщині нитки гачок. Спочатку зв'яжіть коло. Для цього наберіть ланцюжок з 5 повітряних петель і замкніть в кільце. В цей колечко зв'яжіть 10 стовпчиків без накиду (це перший ряд).
3
Позначте контрастною ниточкою початок нового ряду, щоб потім не заплутатися при подальшому в'язанні кіл. Далі в кожному ряду додавайте по 6 стовпчиків без накиду. Таким чином, 2 ряд - 16 стовпчиків, 3 ряд - 22 стовпчика, 4 ряд - 28 стовпчиків і так далі. В'яжіть необхідну кількість рядів, поки прихватка не досягне бажаного розміру.
4
Мордочку і оченята зв'яжіть у вигляді маленьких гуртків за тією ж схемою і пришити до голови. Оченята краще зробити чорними, мордочку - такого ж кольору, як і вся голова або білого кольору. Зверху на мордочку можна ще нашити чорний ніс (теж пов'язаний кружечок) або просто вишити його чорною ниткою.
5
Щоб зв'язати вушка, в'яжіть таким же чином, але у вас повинен вийти не коло, а півколо. Для цього наберіть 3 повітряні петлі, після цього пров'яжіть перший ряд - 6 стовпчиків без накиду в колечко. Далі в'яжіть так само, як коло, але повертаючи в'язання, коли закінчуєте в'язати половину круга. Таким чином, в кожному ряду ви повинні додавати не 6, а 3 петлі. Зв'язавши дві деталі вушок, пришити їх до деталі голови потайним швом.
6
При в'язанні вузлики і кінці ниток заправляйте на виворітну сторону. Виріжте з відповідної за кольором тканини зворотну сторону вашої прихватки. Краще якщо це буде бавовняна тканина, яка не тягнеться (Не трикотаж, наприклад, а бязь). Не забудьте при розкрої залишити приблизно 0,7 см по краю на підгин. Підігніть край і пришити до в'язаному частини прихватки потайним швом або навертає і пристрочите на машинці. Тканинна зворотна сторона прихватки не дасть вязаному виробу розтягнутися або скрутитися.
7
Таким же чином, змінюючи колір ниток і злегка змінюючи форму мордочки і вушок, можна пов'язати прихватки у вигляді кота, тигра, миші та інших тваринок.