Як провести розпродаж.

Розпродаж є одним з найбільш зрозумілих і ефективних способів стимулювання збуту. Багато покупців з нетерпінням чекають подібних акцій в улюблених магазинах і принципово купують товари тільки за зниженими цінами.
Вам знадобиться
  • - ціновий аналіз;
  • - нові цінники;
  • - реклама.
Інструкція
1
Про майбутню розпродажу подбайте ще на етапі ціноутворення. Залежно від товару, формуйте ціну на нього, грунтуючись одночасно на декількох факторах: змінних і постійних витратах, вартості аналогічних товарів, унікальності продукції. Визначте для себе той мінімум, до якого ви готові знизити ціну на розпродажі. Враховуйте також дія дисконтних карт покупців: у більшості випадків сума знижки по карті повинна відмінитися в цей період.
2
Робіть знижки на весь товар тільки в крайньому випадку, наприклад, для ліквідації магазину. В рамках стандартної розпродажі визначте для дисконт-програми лише найменш ходову частину продукції. Помістіть її на окремі полиці або кронштейни. Чітко позначте розпродаються товари в залі, виділивши їх великими яскравими цінниками або іншими POS-матеріалами.
3
Максимально ефективно проінформуйте ваших клієнтів про намічену розпродажі. Зробіть смс-розсилку або розішліть електронні листи постійним покупцям, розмістіть рекламу в ЗМІ, оформіть відповідним чином вітрини магазину. Можна влаштувати роздачу флаєрів безпосередньо поблизу вашого магазину. У цьому випадку флаєр може також гарантувати додаткову знижку.
4
Чітко визначте для себе категорії товарів, що підлягають розпродажу. Це можуть бути не тільки старі колекції та продукція з терміном придатності. Розпродаж може бути приурочена до якогось свята, і її предметом може стати будь-який товар, закуплений вами у великих обсягах. В даному випадку основна мета такої акції - змусити клієнта віддати перевагу ваш магазин аналогічним.
5
Розпродаж можна проводити, і не знижуючи ціни. Замість фактичної заміни цінників ви можете запропонувати покупцям презент за покупку двох товарів або третю в подарунок. Зрозуміло, ціна презенту повинна бути заздалегідь прорахована і закладена в сумарну вартість покупки. Така акція націлена на звільнення прилавків і збільшення обсягу продажів.
Зверніть увагу
Дуже часто покупки на розпродажах клієнти здійснюють імпульсно, і згодом починають шкодувати про це. Товари, продані за зниженою ціною, не повинні підлягати поверненню.
Корисна порада
Додайте товари за звичайною ціною поруч з розпродавати. Постарайтеся зробити так, щоб вони поєднувалися між собою, тоді покупець може придбати відразу кілька речей.