Як вирощувати лохину. вирощування лохини на дачі.

Високоросла (культурна) лохина стає вельми бажаною культурою на ділянках садівників. Це багаторічний листопадний чагарник, висотою до 2 метрів з шкірястими листям і досить великими кулястими ягодами, зібраними в кисті. Темні солодкі ягоди не просто смачні, вони ще й дуже корисні для людини. Однак для успішного вирощування цієї культури потрібно чітко слідувати певній технології і рекомендаціям.
Вам знадобиться
  • - кисла спеціальна грунт або закіслітель;
  • - кілька саджанців різних сортів;
  • - торф, тирса, хвойний опад;
  • - садові інструменти.
Інструкція
1
Виберіть добре освітлене і захищене від вітрів місце на ділянці. Лохина добре росте тільки на кислому ґрунті. Тому приготуйте для посадки кущів траншеї або посадочні ями - 60 см шириною і не менше 50 см глибиною. Заповніть їх спеціальною почвосмесью (60% неокислених торф, 25% пісок і 15% городня земля). Якщо грунтові води стоять близько, виконайте хороший дренаж.
2
Виберіть посадковий матеріал, виходячи з районованих сортів для вашої місцевості і часу плодоношення. Нормальні саджанці повинні бути півметрової висоти з добре розвиненою мочкою коренів.
3
Голубику висаджуйте навесні в ранні терміни, до розпускання бруньок, т.к. при осінній висадці кущі можуть вимерзати. Злегка заглибити саджанці (на 5-10 см) в порівнянні з тим, як вони росли в розпліднику. Можете добре замульчувати посаджені кущики торфом, тирсою хвойних порід дерев або голками хвойніков. Мульча утеплює коріння рослин і запобігає появі бур'янів під кущами лохини.
4
Своєчасно проводите полив і прополку молодих посадок. Полив особливо важливий під час дозрівання ягід і закладці квіткових бруньок (серпень). Кілька разів за сезон пролийте лохину підкисленою водою (лимонна або щавлева кислота 1 ложка на 10 літрів).
5
Не забувайте проводити підгодівлю кущів повним мінеральним добривом у два строки. Першу підгодівлю дайте на початку весни, а другу проведіть в кінці червня. Доза добрив залежить від віку і розмірів куща.
6
Обрізку робіть ранньою весною чи пізньою осінню по-необхідності. У молодих рослин в перший рік посадки видаліть всі квіткові бруньки. Це збереже сили молодого куща. В основному у плодоносному лохини вирізайте загущающие гілочки, сухі або поламані пагони. Прагнете сформувати сильний кущ з 6-8 пагонами. Все що лежать на землі і хворі гілки видаляйте.
7
Збирайте ягоди в кілька підходів, тому що дозрівання у лохини неодновременное. В середньому врожайність одного куща досягає 3кг.
8
Підготуйте молоді кущі до першої зимівлі. Замульчуйте землю тирсою. Укрийте або обв'яжіть кущики хвойним лапником або спанбод. По весні зніміть укриття і разокучьте кущі.
Зверніть увагу
Не можна вносити під лохину свіжі органічні добрива.