Як зробити крісло.

Перше, що спадає на думку, коли чуєш словосполучення "зручне крісло", - це максимально м'яке сидяче місце, в якому можна "потонути" і хвилин 30 відпочивати в напівдрімоті. Але це - ідеальний варіант. Найчастіше ж крісло використовується у випадках, коли потрібно, щоб протягом тривалого часу сидіння спина залишалася рівною, руки не залишалися на вазі, і взагалі - щоб було більш-менш м'яко сидіти. До речі, таке крісло можна спробувати зробити самому.
Вам знадобиться
  • дошки 15х60 і 15х80 см
  • металеві кутники
  • карткові петлі
  • болти з напівкруглими головками
  • щільна тканина для виготовлення сидіння і спинки
  • вата, синтепон або поролон
  • тканину для обшивки сидіння та спинки
  • товсті нитки
  • голка з великим вушком
  • ножиці
Інструкція
1
Зробити ескізи деталей. Вирізати їх з обраних дощок. Сидіння і спинка крісла робляться у формі рамки. Рамка для сидіння - 50х50 см при ширині дошки - 8 см, рамка для спинки - 50х45 см при ширині дошки - 5 см. Довжина підлокітників - 55 см, двох передніх ніжок - 60 см, двох задніх - 55 см. Також знадобиться 1 планка довжиною 55 см, що буде кріпитися до задньої частини спинки і з'єднувати підлокітники.
2
Зробіть м'які частини для сидіння та спинки крісла. З щільної тканини зшийте 2 мішки: для сидіння - 50х50 см, для спинки - 50х45 см. Товщина - 6-8 см. Мішки набийте ватою, синтепоном або поролоном. Зашийте. Зробіть уздовж кожної подушки декілька паралельних швів: це допоможе набиванні розташуватися рівномірно. Готові подушки обтягнути тканиною.
3
Зробіть попереднє складання крісла (без установки петель, що з'єднують сидіння і спинку). Перевірте, щоб всі деталі розташовувалися на потрібних відстанях. Так, відстань між ніжками, якщо дивитися на крісло спереду, має бути 50 см. Збоку між ніжками, розташованими під кутом приблизно в 45 градусів) відміряйте 55 см. Подлокотники повинні знаходитися в 60 см від підлоги (спереду) і в 55 см (ззаду ). Сидіння крісла потрібно розташувати на висоті 40 см (спереду) і 35 см (ззаду). Загальна висота крісла - 80 см (відстань від підлоги до кінця спинки).
4
Зберіть крісло. Рами спинки і сидіння з'єднайте ззаду картковими петлями. Підлокітники кріпляться до верху ніжок за допомогою металевих кутників. Задня планка крісла повинна бути міцно з'єднана з підлокітниками. Кожна з ніжок крісла кріпиться до нижньої рамі двома болтами. У самому кінці прикріпіть до спинки і сидінню крісла заздалегідь зшиті м'які подушки.
Зверніть увагу
Каркас крісла може бути зроблений з березових, букових або дубових дощок. Болти з напівкруглими головками повинні бути хромованими, нікельованими або воронінням. Подушки для крісла найкраще виготовити з якихось щільних тканин. Для цього підійде мішковина, полотно, бязь, парусіна.Подушкі для сидіння і спинки потрібно обтягнути будь оббивної тканиною.
Корисна порада
За макету спинка крісла на самому верху повинна вийти 5 см вже, ніж внизу.