Як вийняти кістки з курки. Як акуратно відокремити шкіру курки.

Багато хто думає, що вирізати кістки з курки швидко, красиво і не пошкодивши шкіру можуть тільки досвідчені кухарі. Однак це не так складно, як здається на перший погляд. Трохи терпіння, завзятості й акуратності допоможуть вам справитися з цим завданням.
Вам знадобиться
  • курка, гострий тонкий короткий ніж, обробна дошка
Інструкція
1
Огляньте курку. При необхідності обпалити пір'я, потім ретельно вимийте і просушіть тушку птиці паперовим рушником. Розріжте на грудці курки шкіру посередині знизу доверху. Відокремте ножем м'ясо з обох сторін грудини, допомагаючи собі пальцями. Стануть видні плечовий і стегновий суглоби.
2
Щоб витягнути кісточки з крил, перережьте сухожилля в місці з'єднання кісток в плечових суглобах. Пальцями уздовж кістки акуратно відірвіть м'язові волокна. Ножем від'єднайте зв'язки з наступного суглоба, натягуючи шкірку у напрямку до дистальної частини крила. Розріжте посередині суглоб, і плечова кістка, з'єднана з остовом курки, повинна вільно відійти від шкіри і м'язів. Точно так же звільніть від кісток друге крило птаха.
3
Покладіть курку на спину і зробіть зсередини надріз вздовж стегнової кістки птиці. Розтягуючи пальцями отвір, розріжте акуратно навколо суглобів ніжки і хребта м'язову тканину і сухожилля. Намагайтеся не пошкодити шкіру. Потім зніміть м'ясо з гомілки і стягніть шкіру з нижньої частини стегенця. М'ясо вивернеться панчохою. Заправте його назад, формуючи ніжку. Точно так же виріжте кістка з другої ніжки курки.
4
Акуратно відокремте ножем шкіру уздовж спинки птиці. Кістковий кістяк курки відділений повністю. З шкірно-м'язової частиною птиці можна робити подальші маніпуляції. Вона готова до фарширування.
Зверніть увагу
Сире м'ясо курки може бути інфіковано, тому дуже важливо дотримуватися обережності при його приготуванні: до і після роботи з м'ясом птиці мийте гарячою водою з милом руки, обробну дошку і ножі обдайте окропом. Якщо птах був в заморожуванні, то її потрібно відтавати безпосередньо перед приготуванням.
Корисна порада
Фарширувати курку можна рисом, грибами або овощамі.Із курячого остова можна зварити бульон.Еслі куряча шкіра сильно порвалася, то з неї можна зробити смачний рулет.
Для того, щоб приготувати курку, фаршировану грибами, овочами або іншою начинкою, іноді необхідно звільнити тушку від кісток. Величезним плюсом безкісткової курки є те, що її буде набагато простіше обробляти в готовому вигляді. Процес видалення кісток з тушки займе у вас не більше 15 хвилин, навіть якщо раніше ви жодного разу цього не робили.
Вам знадобиться
    • обробна дошка
    • гострий ніж з коротким лезом
    • миска для кісток
Інструкція
1
Витягніть курку з упаковки. Курка повинна бути свіжа, охолоджена або размороженная. Ображати кінчики крил. Розташуйте курку спиною вгору і розріжте шкіру посередині хребта, починаючи від шиї і закінчуючи в області куприка. Сам куприк при цьому залиште цілим. Акуратно зніміть шкіру до оголення суглоба ноги.
2
У місці з'єднання суглоба розріжте сухожилля. Дані сухожилля з'єднують крила і кістки стегон з тушкою.
3
Розігніть грудну клітку. Обережно, допомагаючи пальцями, відокремте грудну кістку від тушки. Шкіру необхідно зняти.
4
Міцно обхопіть рукою кістка стегна і різкими і частими рухами відокремте м'ясо від кісточки аж до суглоба. Далі обріжте м'ясо по контуру суглоба і далі звільняйте кість від м'яса до тих пір, поки вся кістка не звільниться. Те ж саме проробляється і з другої ніжкою.
5
Для очищення кісток крил техніка та ж, що і для ніжок. Відокремлюйте м'ясо до суглобів, далі звільніть суглоб. Після цього можна потягнути за суглоб і м'ясо вивернеться як панчоху автоматично.
6
Тепер розкладіть тушку і загорніть м'ясо крил і ніжок всередину. Тепер куряче м'ясо готове для фарширування або смаження.
Зверніть увагу
В процесі звільнення тушки від кісток, намагайтеся тримати ніж якомога ближче до кісток. Таким чином ви втратите менше м'яса при витяганні костей.Чтоби уникнути розмноження небезпечних бактерій сальмонели, перед і після розроблення тушки помийте руки, ніж і обробну дошку теплою водою з милом.
Корисна порада
З кісток, які ви отримаєте з курки, можна приготувати чудовий бульйон. Тушку без кісток можна нафарширувати наступною сумішшю: горіхи, гриби, яблука і солодкий перець. Запікайте в духовці до готовності. Ви і ваші гості будуть у захваті від цієї страви! Існують й інші варіанти фарширування - все залежить від уподобань і фантазії кухаря. Не бійтеся експериментувати.