Як спіймати великого коропа.

Незважаючи на те, що короп - це дуже хитра і обережна риба, вона завжди привертала рибалок. Коли бачиш, як з води вистрибує величезна 10-15 кілограмова рибина, виблискуючи в променях призахідного сонця золотавою лускою, не можна залишитися байдужим. Простий спостерігач просто подивиться захопленим поглядом, а справжній рибалка почне готувати вудку. Але не так-то просто зловити саме великого коропа , для цього потрібна особлива самозасекающая снасть і знання кількох правил.
Інструкція
1
Вибір места.Обследуйте дно. Короп любить годуватися вздовж кордону донного схилу, тому за допомогою волосіні з вантажем обстежте водойму. Закиньте вантаж якомога далі і починайте змотувати волосінь. За що передається по волосіні коливанню буде ясно, по якій поверхні рухається вантаж. Зручніше таким способом обстежити дно на човні. Після того, як буде знайдено ідеальне місце для закидання, поставте маркер (яскравий поплавок).
2
Прікормка.Сделайте підгодовування. Для цього використовуйте спеціальні сухі суміші для коропа, що продаються в магазині, або виготовте їх самостійно. Для підгодовування підійдуть каші з різних круп, комбікорм, парене зерно. Ще в неї потрібно додати ароматизатори. Прикормка повинна бути такої густоти, щоб з неї можна було скачати щільні грудочки. В ідеалі при ударі об дно вони повинні розпадатися. Прикормку закидають до місця розташування маркера і навколо нього на 5-8 м. Для зручності застосовують спеціальне пристосування - «ракету».
3
Підготовка снастей. Великого коропа можна зловити за допомогою самозасекающей (бойловой) снасті. Для цього візьміть міцне вудилище, довжиною не більше 3-3,5 м. Воно повинно володіти жорсткістю для кращого далекого закидання. Оснастите його безинерціонной котушкою з міцною волосінню на 0,35 мм і грузилом обтічної форми, вагою від 80 до 100 г.
4
Прикріпіть до волосіні повідець, довжиною від 10 до 20 см з гачком. Далі - найголовніше. Щоб використовувати принцип самозасекаюшей снасті, потрібно прикріпити наживку (бойл) так, щоб гачок був вільний. Для цього біля гачка залишають трохи волосіні, на яку і буде закріплюватися наживка (плаваючі або потопаючі Бойл). У першому випадку, наживка не ляже на дно, а буде підніматися над ним. Це дуже зручно, якщо багато мулу.
5
Тепер риба підгодована, снасть зібрана, настав час закидати її. Зробіть різкий сильний ривок вудилищем. Грузило повинно впасти в воду біля маркера. Волосінь трохи змотайте так, щоб вона трохи натягнулась, і закріпіть вудилище. Для того щоб дізнатися про клювання, потрібно встановити сигналізатор. Це може бути дзвіночок, прив'язаний на кінчик вудилища, але краще використовувати електронний сигналізатор, який уловлює навіть найменші коливання волосіні.
6
Після того як сигналізатор спрацює, потрібно зробити різку підсічку і починати виводити коропа. Цей процес може зайняти багато часу. Але поспішати не слід. Коропа потрібно втомити, інакше він просто порве волосінь або зірветься, зламавши гачок або вирвавши його з місця зацепа. При кожній можливості потрібно підтягувати сильну рибу ближче, змотуючи волосінь. Якщо короп знову зробить різкий ривок, то слід дати волосіні розмотати, інакше снасть може не витримати, і доведеться все починати заново.
7
Коли видобуток буде підтягнута до берега, заведіть під неї підсак і витягніть на берег. Набагато краще, якщо підсак вже буде лежати у воді заздалегідь, а великого коропа підводять на нього. У цьому випадку менша ймовірність того, що риба злякається і знову рвонеться в глиб водойми. Це легше робити з помічником.
Корисна порада
Найкраще короп клює на заході і світанку. Але іноді великі екземпляри трапляються вдень, а також і вночі.