Як намалювати правильний шестикутник.

шестикутник називають окремий випадок полігону - фігури, утвореної безліччю точок площини, обмеженим замкнутої полілінією. Правильний шестикутник (гексагон), у свою чергу, також є окремим випадком - це полігон з шістьма рівними сторонами і рівними кутами. Ця фігура примітна тим, що довжина кожної з її сторін дорівнює радіусу описаної навколо фігури кола.
Вам знадобиться
  • - циркуль;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Оберіть довжину сторони шестикутника. Візьміть циркуль і встановіть відстань між кінцем голки, розташованої на одній з його ніжок, і кінцем грифеля, розташованим на іншій ніжці, рівним довжині боку викреслюють фігури. Для цього можна скористатися лінійкою або вибрати випадкове відстань, якщо даний момент є несуттєвим. Зафіксуйте ніжки циркуля гвинтом, якщо є така можливість.
2
Намалюйте коло за допомогою циркуля. Вбрання відстань між ніжками буде радіусом окружності.
3
Розбийте окружність точками на шість рівних частин. Ці точки будуть вершинами кутів шестикутника і, відповідно, закінченнями відрізків, що представляють його боку.
4
Ножку циркуля з голкою встановіть в довільну точку, що знаходиться на лінії окресленої кола. Голка повинна точно проткнути лінію. Від точності установки циркуля безпосередньо залежить точність побудов. Окресліть циркулем дугу так, щоб вона перетнула в двох точках коло, накреслену першою.
5
Переставте ніжку циркуля з голкою в одну з точок перетину накресленої дуги з первісної окружністю. Вичертите ще одну дугу, також перетинає окружність в двох точках (одна з них співпаде з точкою попереднього розташування голки циркуля).
6
Подібним же чином переставляйте голку циркуля і викреслює дуги ще чотири рази. Переміщайте ніжку циркуля з голкою в одному напрямку вздовж окружності (завжди по або проти годинникової стрілки). В результаті мають бути виявлені шість точок перетину дуг зі спочатку побудованої колом.
7
Намалюйте правильний шестикутник. Послідовно попарно з'єднайте відрізками отримані на попередньому кроці шість точок. Викреслюють відрізки за допомогою олівця і лінійки. В результаті буде отриманий правильний шестикутник. Після здійснення побудови можна стерти допоміжні елементи (дуги і окружність).
Зверніть увагу
Має сенс вибирати таку відстань між ніжками циркуля, щоб кут між ними дорівнював 15-30 градусів, інакше при здійсненні побудов дана відстань може легко збитися.