Як підключити однофазний лічильник. підключення однофазного лічильника електроенергії.

Однофазні електро лічильники застосовують в однофазної мережі. Вони є найоптимальнішим варіантом для підключення в міській квартирі. Потужність підключення до однофаз лічильнику обмежена тринадцятьма кіловатами. Такі лічильники застосовують для обліку електроенергії в квартирах, будинках, приватних гаражах і садових будиночках.
Інструкція
1
Пройдіть обов'язкову перевірку електролічильника. Її здійснюють органи Енергонагляду, вони ж пломбують лічильники електричної енергії. Рекомендується підключення однофазного електричного лічильника проводити за інструкцією, яка додається до приладу. В інструкції міститься докладний опис його технічних характеристик та інших параметрів.
2
Встановіть однофазний електричний лічильник, застосовуючи кріпильні гвинти. Поставте із зовнішнього боку стіни ізолятор, який зовнішнім виглядом нагадує воронку. Зсередини він має вигляд втулки. В якості ізоляторів можуть застосовуватися свинцеві або полівінілхлоридні трубки. Схеми підключення однофазного лічильника передбачають ізольовану проводку від зовнішньої точки введення до самого лічильника. Для цього роблять ізоляцію двожильного проводу або проводять кабель з цільним перетином. Мідні дроти повинні бути з перетином не менше 2,4 мм2 або алюмінієві дроти перетином 4 мм2 і більше.
3
Зробіть монтаж електропроводки, залишаючи вільними кінці проводів (як мінімум по 12 сантиметрів). Підключіть дроти до клем однофазного електролічильника, використовуючи маркування (фазний провід - 1-а клема ліворуч, нульовий провід - третій клема ліворуч, навантажувальні дроти - 2-а і 4-а). Ізоляція або оболонка дроти з нульовим напругою до лічильника електроенергії рекомендується зробити кольором відмінним від решти дроти (довжина приблизно 10 сантиметрів).
4
Проведіть контроль проходження електричного струму від початку струмових обмоток до їх кінців. Клемна кришка однофазного лічильника включає в себе 4 силових контакту. Два призначені для однофазного струму, а інші дві - для подачі його на електропроводку. Якщо застосовуються вимірювальні трансформатори, то слід враховувати полярність трансформаторів напруги та струму.
Установкою і підключенням електролічильників зазвичай займаються фахівці Енергозбуту. Це відноситься до лічильників електроенергії, призначеним для зняття показань спожитої енергії, що підлягає оплаті. Фахівець, що виконує підключення такого лічильника, повинен мати допуск до виробництва подібних робіт.
Інструкція
1
Придбайте лічильник електроенергії, який має потрібні параметри (за нормами зазвичай для окремо взятої квартири береться потужність до 3 кВт, для квартир, обладнаних електроплитою - 7 кВт). Струм при такій потужності буде в межах 13,5. А. Це може бути звичайний однофазний лічильник або трифазний - це залежить від вашої електромережі. У енергозбуті дізнайтеся, який клас точності повинен мати ваш лічильник. Можна придбати готовий електрощиток-коробку, в якій вже встановлено лічильник і автоматичні вимикачі.
2
Встановіть лічильник на стіні у відведеному для нього місці. Це має бути сухе місце, недалеко від входу в квартиру, до якого можна легко провести дроти, що підводять електричний струм. Закріпіть лічильник трьома гвинтами, зробивши перед цим розмітку отворів під них, у відповідність з установочними розмірами. Переконайтеся, що лічильник після установки розташований строго вертикально.
3
Підключіть до лічильника проводку, провідну на розподільний щиток, від якого виробляється подача енергії до споживачів. Підключення виконуйте згідно зі схемою, яка однакова для всіх типів лічильників. Фаза під'єднується на УЗО, запобіжники і (або) автомати, а нуль, як правило, кріпиться на загальну клемну панель. На лічильнику клема фази розташована другий праворуч, а нуль - перший праворуч. Приєднуючи дроти до клемним затискачів лічильника, залишайте вільний запас 60 - 70 мм. Це дасть можливість проводити виміри за допомогою електровимірювальних кліщів і пере-з'єднання в разі, якщо схема неправильно зібрана.
4
Викличте електрика з енергозбуту, який має відповідний допуск. Він повинен перевірити правильність виконання вами робіт з підключення до електролічильника квартирної мережі, провести підключення самого лічильника і його опломбування.
Зверніть увагу
При всьому різноманітті електролічильників, клеми підключення у них у всіх розташовані однаково. З внутрішнього боку на кришці, що закриває клеми, намальована схема підключення (на той випадок якщо не знаєте або забули, як електролічильник підключати).
Корисна порада
Між основною магістраллю і самим лічильником можна встановити автоматичний рубильник. Це дасть можливість виробляти замену не справних або застарілих лічильників без вхідної напруги.