Як розм'якшити валянки.

Якщо ще зовсім недавно валянки надягали виключно на дачу або рибалку, то сьогодні це взуття набуває все більшої популярності. Модників і модниць, взутих у валянки, сьогодні можна зустріти скрізь: на вулицях міст, на вечірках і навіть на весіллях. Їх носять все: діти, дівчата і юнаки, зрілі люди і пенсіонери. На жаль, незважаючи на те, що сучасні валянки роблять дуже красивими, іноді вони як і раніше бувають жорсткими і незручними. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, вам доведеться розм'якшити валянки.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб розм'якшити валянки - походити в них по будинку, надівши під валянок 1-2 пари товстих вовняних шкарпеток. Правда, щоб зробити взуття м'якше, варто не просто ходити, а присідати або навіть пританцьовувати в ній - це досить виснажливо, так як м'якше валянки стануть мінімум через кілька годин.
2
Деякі умільці радять також постукати валянок об поріг або інший твердий предмет. Тут також немає нічого складного: берете чобіт і стукайте їм якомога сильніше, підставляючи до порога жорсткі місця. В принципі, це вірна методика, але можна розм'якшити і розтягнути валянки і більш правильним і щадним способом.
3
Найкраще размягчать і розтягувати валянки на дерев'яних колодках. Для цього вам буде необхідно вистругати колодки з м'якої деревини, наприклад, з липи. Якщо цільного шматка дерева у вас немає, можна зробити колодки з відрізків дощок або невеликих рейок.
4
Для визначення розміру колодки надіньте на ноги товсті шкарпетки. Аналогічного розміру і повинні бути ваші колодки. Крім того, вам необхідно зробити дерев'яні розпірки для халяв, які запобіжать усадку верхній частині валянка в ширину.
5
Просочіть колодки оліфою і оберніть поліетиленом. Вставте колодки в валянки і встановіть розпірні дошки в халяви. Розмочите валянки у воді приблизно 50-градусної температури протягом 3-4 годин. Потім обстукаєте валянки киянкою по тих дільницях, які не прилягають щільно до колодок. Підсушіть валянки і знову замочіть їх на півгодини, після чого знову обстукаєте киянкою. Повторіть дії 3-4 рази, щоб поверхні валянок стали повністю прилягати до колодок.
6
Не виймаючи колодки і розпірки, поставте валянки сушитися на тиждень при температурі не вище 40 градусів. Після такої обробки ваші валянки стануть більш зручними і комфортним.
Корисна порада
В тому випадку, якщо вам зовсім не хочеться размягчать валянки самостійно, а хочеться скоріше надіти їх і відправитися на прогулянку, вибирайте валянки ручної валки, а не заводського виробництва. Крім того, пам'ятайте, що самими м'якими є валянки, зваляних з тонкорунної овечої вовни.