Як привчити кота до когтеточке.

Бажання убезпечити свої меблі від пазурів домашнього улюбленця - цілком природне для господаря будь-якого кота . Але не можна позбавляти кішок можливості точити кігті, цей процес їм необхідний для здоров'я і хорошої фізичної форми. Можна лише привчити їх робити це в спеціально призначеному місці. Для цього вам буде потрібно терпіння і витримка, а також предмет під назвою "когтеточка". Ви можете зробити її самі з шматочка дерева, оббитого тканиною, або купити в зоомагазині. Пам'ятайте, що чим молодша ваш вихованець, тим легше його буде привчити до когтеточке. Тому цим необхідно зайнятися відразу ж, як тільки кошеня з'явилося в будинку.
Вам знадобиться
  • - когтеточка;
  • - розчин котячої м'яти або настоянка валеріани;
  • - аерозоль із запахом цитрусових.
Інструкція
1
Зверніть увагу, на яких поверхнях кошеня воліє точити кігті - на вертикальних або на горизонтальних. Які матеріали йому більше подобаються? Врахуйте ці фактори при виборі чи виготовленні когтеточки. Подбайте також про те, щоб когтеточка була стійка і витримувала вага тварини, з урахуванням того, що воно буде рости. Розмістити когтеточку краще в тих місцях, де кіт найчастіше намагається точити кігті. У міру звикання вашого кота до когтеточке можете поступово відсувати предмет у зручний для вас місце.
2
Помітивши, що кіт точить кігті об меблі, не кричіть на нього. Досить строго і різко сказати "Не можна!". Можна супроводити слова бавовною в долоні або ударом згорнутої газети по найближчому предмету. Кот зрозуміє, що робить щось не те. Бити тварину не слід - це не кращим чином позначиться на ваших з ним стосунках.
3
Якщо хочете надати якесь фізичне вплив, використовуйте струмінь води з розпилювача. Для представників сімейства котячих контакт з водою досить неприємний. Після цього піднесіть кота до когтеточке і покладіть його передні лапки на поверхню предмета. Можливо, він інстинктивно встромить кігті в когтеточку. Покажіть йому своє схвалення з цього приводу.
4
Обов'язково похваліть і приголубте вашого улюбленця, якщо він використовував когтеточку за призначенням. Нерідко похвала для тваринного значить більше, ніж покарання за провину.
5
Будьте терплячі. Привчити кішку до когтеточке буває навіть складніше, ніж до лотка. Але результат того вартий.
Зверніть увагу
На жаль, одна тільки регулярна стрижка пазурів не допоможе вам уберегти меблі. Когтеточка необхідна так само, як лоток, якщо ви хочете, щоб ваш кіт був здоровий і задоволений життям.
Корисна порада
Для того, щоб предмет виглядав для кішок більш привабливо, сприсніть його розчином розчином котячої м'яти (котовника котячого). Його можна купити в зоомагазині. Залучити котяче увагу допоможе також настойка валеріани. А от від меблів і килимів будь-якого представника сімейства котячих відлякає цитрусовий аромат. Наприклад, запах апельсина або лимона, оскільки кішкам неприємні ці запахи.