Як зробити стіл.

Якщо ви придбали дачну ділянку з будиночком, побудували на ньому шикарну літню альтанку і хочете придбати в неї дерев'яну меблі - немає потреби шукати її в магазинах. Зробити стіл з дерева можна своїми руками - це досить просто зробити.
Вам знадобиться
  • дошки для стільниці товщиною від 20 до 30 мм, квадратні бруски 40х40 мм, молоток, пила, дриль, будівельний рівень, рубанок, цвяхи або саморізи.
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами і формою столу. Можна зробити і овальний стіл, але простіше - звичайної форми, прямокутний або квадратний.Начінайте з каркаса - зберіть прямокутний каркас із брусків, по розмірах він повинен бути на 20-40 мм менше, ніж плановані розміри столу. Слідкуйте за прямими кутами. Кріпити краще довгі бруски в торець коротким - можна цвяхами, але краще використовувати саморізи відповідної довжини.
2
З внутрішнього боку по кутах каркаса прикрутіть ніжки майбутнього столу. Кріпити ніжки потрібно з двох площин, зазвичай для цього використовуються чотири самореза. Це запобіжить їх розхитування.
3
Встановіть готовий каркас на ніжки і перевірте горизонтальну площину будівельним рівнем. Краще підганяти площину зараз, інакше зробити стіл рівним і не хитким буде достатньо проблематично.
4
На готовий каркас зверху закріпіть заздалегідь підготовлені по довжині дошки стільниці, стежачи за їх тісним зв'язком. Якщо є можливість придбати дошки з кріпленням паз-гребінь, то це самий підходящий варіант. Ось тут знадобиться дриль - для развальцовиванія отворів під саморізи. Саморізи в стільницю потрібно втопити на глибину не менше 5 мм.
5
Готову поверхню столу обробіть рубанком, при бажанні зачистите наждачним шкуркою або абразивним диском на дрилі.
6
Отвори від саморізів закладіть спеціальним шпоном, який продається в будь-якому господарському магазині.
7
Стіл можна пофарбувати, покрити морилкою, лаком або залишити в натуральному віде.Ваш стіл готовий!