Як перекрити правильно дах. Як правильно перекрити дах будинку.

Одним з головних і найбільш значущих елементів будинку є дах. Вона захищає від негоди не тільки мешканців, а й всю конструкцію житла. Завдяки добре зробленої даху, будинок експлуатується досить тривалий час.
Вам знадобиться
  • дерев'яні балки, дерев'яні крокви, бруски, цвяхи
Інструкція
1
Покладіть балки з профільних колод (брусів). На цегельні або кам'яні стіни балки встановлюють в спеціально влаштованих нішах, глибиною за розміром площі перерізу балки, але не менше 15-20 см, і шириною опорної площадки не менше 15 см. На торцях балок необхідно надати спиляли кут 60 ° і укласти їх таким чином , щоб з двох сторін залишалися зазори між торцями балки і задньою стінкою ніші не менше 2 см. На опорній майданчику під балку укладають обрізок дошки, попередньо просочений бітумом. Перед остаточною укладанням в нішу кінці балок ізолюють бітумної обмазкою і обгортають в два шари толю або руберойду. Після укладання балок вільний простір навколо них в ніші заповнюється мінеральною ватою і затирається цементним розчином.
2
Встановіть перекриття по балках. На бічні ребра балок прибивають черепної брусок розміром 40x40 мм, і по них набивається чорний стелю (стать) з неструганому дощок товщиною 25 мм. Потім зверху на нього укладають шар пергаміну і утеплювач з мінеральної вати (пінополістиролу), настилають поверху додатковий шар пергаміну, після чого влаштовуються чисті підлоги з обструганих дощок підлоги ("в шпунт", або "чверть") товщиною від 22 до 40 мм.
3
Встановіть кроквяну конструкцію. Для стропильних "ніг" підійде брус або дошки хвойних порід дерева перетином 140х50 мм, бажано попередньо просушені, без видимих тріщин (відколів) і без сучків. Легкі і зручні в збірці конструкції дощаті крокви. Кроквяні ферми збирають під кутом, щоб надати покрівлі певний ухил. Стики з'єднують на цвяхах, потім кріплять за допомогою металевих накладок або вкладишів. Для з'єднання стійок ферм з прогоном і лежнем застосовують врубки або спеціальні затискачі. Кроквяні ферми потім розкріплюються стійками і підкосами.
4
Встановіть обрешітку покрівлі. По верху стропильних ферм кріплять металевими накладками або цвяхами обрешітку з бруса 40х40 мм, або влаштовують суцільний настил з дощок 20 -25 мм, в залежності від передбачуваного покрівельного матеріалу. Оптимальний ухил даху для укладки шиферної покрівлі 20-45 градусів.