Як визначити номінал резистора. резистори Як визначити за кольорами.

Визначте номінал (опір) резистора, приєднавши до нього омметр. Якщо ні омметра, приєднаєте резистор до джерела струму, виміряйте напругу на ньому і силу струму в ланцюзі. Потім розрахуйте його номінал. Крім того, номінал резистора можна розрахувати за колірною гамою або за спеціальним кодом.
Вам знадобиться
  • Для визначення номіналу візьміть омметр, амперметр, вольтметр, таблиці розшифровки номіналу за кодами і за кольорами.
Інструкція
1
Визначення номіналу резистора прямими ізмереніямі.Возьміте омметр, приєднаєте його до висновків резистора, заміривши його опір. Для правильного виміру виставте чутливість приладу. Якщо ні омметра, зберіть електричний ланцюг, що включає в себе резистор і амперметр. Паралельно резистори приєднаєте вольтметр. Потім підключіть ланцюг до джерела струму. Дізнайтеся значення сили струму в амперах, використовуючи показання амперметра і напруги в вольтах, використовуючи показання вольтметра. Поділіть значення напруги на силу струму і отримаєте номінальний опір резистора (R = U/I).
2
Визначення номіналу резистора за кодами або різнобарвним маркіровкам.Внімательно розгляньте резистор. Якщо він маркований трьома цифрами, то перші дві позначають десятки і одиниці, а третя ступінь числа 10, на яке необхідно помножити отримане з коду число. Наприклад, якщо код 873, то це означає, що число 87 потрібно помножити на 10 ^ 3. Отримайте номінальний опір 87000 Ом або 87 кОм.Аналогічно, якщо резистор маркований чотирма цифрами. Перші три складають число, а остання - ступінь числа 10, на яку його помножте. Наприклад, номінал резистора 3602 становить 360 • 10? = 36 кОм.
3
В тому випадку, якщо резистор промаркований двома цифрами і однією буквою, використовуйте спеціальну таблицю маркування SMD резисторів EIA, в якій першим двом цифрам відповідатимуть числове значення опору, а букві - ступінь числа 10. Наприклад, щоб знайти номінал резистора з маркуванням 40С, 255 помножте на 10? і отримаєте опір 25,5 кОм.
4
Якщо на резистор нанесені різнокольорові мітки або кільця, візьміть таблицю позначень номінальних опорів за кольором. Основне правило: починайте вважати від крайньої мітки, перші три позначають мантиссу, четверта - ступінь числа 10, п'ята - допуск на резистори. Для перевірки використовуйте спеціальну програму визначення номіналу резисторів.