Як розрахувати площу кімнати. Площа кімнати формула.

Як розрахувати площу кімнати, щоб не помилитися при її покупці або проведенні ремонту.
Інструкція
1
Щоб розрахувати площу кімнати прямокутної форми потрібно перемножити її довжину і ширину. Значення ширини і довжини повинні бути виражені в метрах. В цьому випадку значення площі кімнати вийде в метрах квадратних. Якщо в кімнаті є додаткові ніші або, навпаки, що заходять в кімнату виступи від сантехнічних конструкцій та інших приміщень, то площа таких ділянок змиритися окремо і додається (або віднімається) до площі кімнати. Якщо кімната має не прямокутну форму, то можна розбити її на прямокутні ділянки і скласти площі кожного з них
2
Для вимірювання довжини і ширини кімнати використовується звичайна або «електронна» рулетка (електронний далекомір). Для отримання більш точного результату вимірів бажано виробити по два виміру - біля початку стіни і біля кінця стіни. Якщо результати вимірювань трохи розрізняються, то береться середнє арифметичне - обидва числа складаються і діляться навпіл. При використанні електронної (лазерної) рулетки слід звернути особливу увагу, щоб напрямок променя було строго перпендикулярно стіні. Навіть невелике відхилення в 5-10 градусів здатне «збільшити» площа кімнати на один квадратний метр.
3
Якщо площа кімнати розраховується для укладки інфрачервоної нагрівальної плівки, то з отриманих результатів віднімається площа «важкої» меблів - шаф, стінок, диванів, ліжок (якщо вони не на високих ніжках). Якщо кімната має більш складну форму, тобто він не розбивається на прямокутники, то більш складні ділянки можна розбити на трикутники і сектора круга. Для обчислення площ трикутних ділянок зручніше використовувати формулу Герона: S =? (Р (р-а) * (р-b) * (р-с)), де р- напівпериметр трикутника, р = (а + b + с)/2, а, b, с - довжини його сторон.Для розрахунку площ секторів - формула площі круга. (Пі ер квадрат) з урахуванням того, скільки градусів в секторі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sx4v99K0u1E