Як гладити краватку.

Краватка являє собою одну з найбільш делікатних і важливих речей чоловічого гардеробу. Але мало навчитися його зав'язувати, потрібно ще вміти правильно за ним доглядати. Хоча багато хто і кажуть, що гладити краватки після прання небажано, але якщо на тканині утворилися глибокі складки, і виглядає він досить пом'ятим, то погладити його можна.
Вам знадобиться
  • - праска з отпарівателем,
  • - марля або вологий рушник,
  • - картон.
Інструкція
1
Для початку спробуйте розпрямити краватку без допомоги праски. Наприклад, скрутіть його в трубочку і залиште його в такому положенні на декілька годин. Якщо він не дуже пом'ятий, то, швидше за все, краватка таким чином розгладиться.
2
Якщо складки на краватці дуже помітні і все одно не випрямляються, спробуйте повісити його на вішалку у ванній кімнаті. Від пари, коли ви будете приймати душ, дрібні вм'ятини і складки дуже швидко розпрямляться.
3
Якщо ви все-таки використовуєте праску при прасування краватки, то він повинен бути нагрітий до температури трохи нижче, ніж цього вимагає матеріал вироби (дивіться на етикетці або на упаковці). При цьому праска вам потрібен обов'язково з функцією відпарювання, а краватка повинна бути злегка вологим. Покладіть на краватку зверху вологу марлю або тонкий рушник і гладьте його, направляючи праска тільки в одну сторону, і ні в якому разі не гладьте по частинах. Слідкуйте, щоб праска не придавлював загострені краю краватки.
4
Якщо після праски опуклі сліди від швів на краватці все одно залишаються, то зробіть за допомогою аркуша картону шаблон. Виріжте з картону за формою краватки фігуру, вкладіть її всередину і пропрасуйте праскою з вологою марлею. Так вам вдасться уникнути виступаючих швів на зовнішній стороні речі.
5
У багатьох супермаркетах побутової техніки вже давно продаються спеціальні міні-відпарювачі для прасування краваток або речей, які потребують спеціального догляду. Можете придбати собі такий же, і, якщо вам часто доводиться гладити такі делікатні речі, то це винахід просто ідеально для вас. Крім того, міні-відпарювач значно спростить ваше завдання і позбавить вас від можливості зіпсувати улюблену річ.
Зверніть увагу
Чи не придавлюйте праска сильно до тканини при прасуванні краватки і не гладьте його різкими, переривчастими рухами, - тканина краватки може від цього згорнутися.
Корисна порада
Намагайтеся якомога рідше гладити краватки. По-перше, матеріали, з яких вони зроблені, дуже примхливі, і у вас є шанс зіпсувати річ назавжди, а, по-друге, від праски можуть залишитися сліди через швів, що теж виглядає не зовсім красиво. І ще краще після прання краватка не пересушувати. Тобто він повинен бути злегка вологим, щоб вам було легше його розгладити.
Краватка може бути яскравим і мальовничим аксесуаром, який прикрасить костюм вашого персонажа. Малюнок на виробі може бути самим веселим з кадрами з мультфільмів або дуже строгим класичним (діагональна смужка, точка). Краватки носять солідні люди і школярі, цей аксесуар підкреслить характер героя вашої картини.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - кисті;
  • - фарби.
Інструкція
1
Зав'язаний краватку візуально можна розчленувати на кілька фігур. Вузол нагадує трапецію, яка стоїть на вузькому своєму кінці. Форма основної частини може бути схожою на витягнутий прямокутник або знову-таки трапецію. Кінчик краватки має трикутну форму.
2
Зробіть начерк олівцем потрібного вам аксесуара. Дотримуйтесь пропорції. На цьому етапі вам потрібно намалювати правильний розмір і контур краватки, щоб він органічно вписався в костюм героя картини. Зітріть зайві лінії.
3
Намітьте лінію, де вузол переходить в основну частину. У цьому місці можуть утворюватися складки і заломи, їх краще зобразити за допомогою світлотіні. Дрібними щільними штрихами виділяйте ділянки, які перебувають у тіні. Враховуйте напрямок світла, яке ви вибрали, коли почали малювати героя картини.
4
Краватки зазвичай відшиваються з шовку або іншої тканини з легким блиском, тому добре освітлені місця залиште практично білими. Якщо ви будете розфарбовувати ваш малюнок, користуйтеся різними тонами одного кольору, щоб додати об'єм краватці.
5
Візерунок наносите після того, як фарба висохне. Придумайте свій цікавий малюнок для прикраси вироби. Нанесіть тонкої білячою пензликом чорний контур орнаменту в східному стилі. Для зразка виберіть сподобався вам візерунок і акуратно Перемалюйте його, декоруючи краватку.
6
Якщо ж ви малюєте мультиплікаційного персонажа, буде досить простих чітких ліній, які передадуть характерні деталі і форму краватки. Для картинки подібного роду буде важливий колір предмета. Зафарбуйте краватку соковитою фарбою. Коли вона висохне, намалюйте тонким пензлем узор, відомий символ або мордочку мультиплікаційного впізнаваного тварини. Для веселого персонажа намалюйте на краватці різнокольоровий горошок або райдужну смужку.