Як зрозуміти схеми в'язання гачком. Як розібратися в схемах в'язання гачком.

Пов'язані гачком речі з використанням будь-якої техніки, від найпростішої до найскладнішої, виглядають завжди красиво, ошатно, а іноді навіть аристократично. Щасливою власницею такої кофтинки, майки або спідниці ручної роботи хоче стати будь-яка модниця. Початківці умільці, як правило, стикаються з такою проблемою як невміння читати по схемам в'язання. Насправді ж при бажанні можна розібратися з будь-якої з них.
Вам знадобиться
  • брошура з умовними позначеннями для в'язання гачком
Інструкція
1
Починати слід з самого простого - розібратися в умовних позначеннях. Іноді вони додаються до схеми. Тобто пишуться внизу з розшифровкою. Наприклад, точка - це повітряна петля; хрестик - це стовпчик без накиду; фігура, що нагадує латинську букву V, - це стовпчики без накиду, пров'язати в одну петлю підстави і так далі. Якщо ж з якоїсь причини умовних позначень не вказано після схеми , то їх можна знайти в мережі інтернет або спеціалізованих журналах, а також в книгах.
2
Схеми в'язання гачком завжди читаються справа наліво. Перший ряд читається зліва направо, другий - знову справа наліво і так далі. Якщо ви боїтеся упустити початок в'язання та переплутати, то тоді відзначте його простим олівцем, який при пранні потім легко видаляється. Щоб знайти кінець ряду досить лише уважно глянути на виріб. Там, де спочатку повітряна петля, - і є кінець.
3
Тепер про візерунках. Повторювані візерунки називаються «раппорт», і в схемах зазвичай вони полягають в зірочки. Наприклад: * 3 * - це означає, що візерунок ви повинні повторити три рази, ні більше, ні менше.
4
Якщо ви все ж не змогли розібратися зі схемою, а зв'язати вподобану річ хочеться, то тоді вам простіше буде знайти її опис. Хоча такий вид пояснення в'язання не дуже й поширений. В описах теж є свої умовні позначення. Наприклад: в.п. - Повітряна петля, ст./Н - стовпчик з накидом, ст. б/н - стовпчик без накиду, * - межі рапорту. Опис звичайно йде по рядах. (1-й ряд, 2-й ряд, 3-й ряд і т.д.). Тут важливо, чітко дотримуватися інструкцій. Особливо якщо справа стосується початку і кінця ряду. Інакше, якщо ви не будете вив'язувати всі стовпчики, зазначені в описі, то виріб просто не вийде.
5
І нарешті, коли знайдений спосіб опису (схема або словесне), коли всі умовні позначення вивчені, і ви чітко розумієте, про який з стовпчиків йдеться, - сміливо приступайте до в'язання.
Освоївши ази в'язання гачком, багато початківці майстрині стикаються з поширеною проблемою - неможливістю грамотного прочитання в'язальних схем, без яких найчастіше неможливо пов'язати безліч різних виробів, візерунків і орнаментів. Уміння читати схеми відкриє перед вами широкі можливості - ви зможете повторити будь-який візерунок і зв'язати по схемі будь-яку річ. Вивчити правила читання схем нескладно.
Інструкція
1
Все схеми мають спільні риси - зокрема, напрямок в'язання першого ряду за замовчуванням йде справа наліво, а переходи на наступні ряди в схемах відзначаються повітряної петлею підйому.
2
Кінець ряду на схемі позначається повітряної петлею, а якщо схема надто складна, і в ній можна заплутатися, ряди в ній, як правило, позначаються різними кольорами.
3
Раппорт, або повторюваний фрагмент візерунка, зазначається на схемі зірочкою. Якщо зірочки йдуть горизонтально, значить, раппорт повторюється по ширині вироби. Кількість повітряних петель перераховуйте, залежно від щільності в'язання на вашій пряжі.
4
Крім того, вам потрібно знати умовні позначення, які означають ті чи інші дії в в'язанні - це позначення повітряної петлі, стовпчики з накидом, стовпчики без накиду, виворітних і лицьових петель, захоплення нитки, повторів, додатків, убавленій, перепусток , з'єднувальних стовпчиків, і так далі.
5
Нижній ряд схеми зазвичай позначений ланцюжком повітряних петель - з неї ви завжди починаєте в'язати будь-який виріб. Зв'яжіть ланцюжок повітряних петель, а потім з петлею переходу починайте в'язати наступний ряд згідно схемі - наприклад, зв'яжіть кілька стовпчиків без накиду в кожну повітряну петлю підстави, а потім зв'яжіть ланцюжок з декількох повітряних петель.
6
Якщо в схемі є раппорт, зв'яжіть потрібний візерунок, а потім повторюйте раппорт потрібну кількість разів, вказане в описі в'язання , повторюючи візерунок, укладений всередині схеми в зірочки .
7
В кінці кожного ряду в'яжіть одну повітряну петлю для підйому. В'яжіть за схемою, поки виріб не буде готово.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jdgJs3i7P1M