Як вибрати операційну систему при завантаженні. Як при запуску вибрати ос.

Буває, що однієї операційної системи для нормальної роботи не вистачає. В цьому випадку, як правило, встановлюють декілька ОС. Це корисно, коли вам потрібно працювати зі старими програмами, запустити які буде проблематично на нових операційних системах. Після того, як друга ОС буде встановлена, виникає питання, як же з них вибрати потрібну?
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з двома операційними системами.
Інструкція
1
Після того, як ви встановили другу операційну систему, включите комп'ютер. Під час завантаження системи повинно виникнути діалогове вікно, в якому буде список операційних систем, які встановлені на жорсткому диску комп'ютера.
2
За допомогою стрілочок на клавіатурі виберіть ту операційну систему, яка вам потрібна в даний момент, і натисніть Enter. Після цього обрана вами ОС завантажиться в звичайному режимі.
3
Якщо діалогове вікно, в якому можна було б вибрати операційну систему, не з'являлося, а просто завантажилася одна з ОС, необхідно ввести деякі настройки. Для цього натисніть правою кнопкою мишки по значку «Мій комп'ютер» і в контекстному меню виберіть "Властивості". В наступному вікні клікніть по «Додаткові параметри системи».
4
Потім у вкладці «Додатково» знайдіть розділ з назвою «Завантаження і відновлення" і виберіть у ньому «Параметри». Знайдіть пункт «Відображати список операційних систем» і відзначте його. Після цього натисніть ОK. В наступному вікні також натисніть ОК.
5
Перезавантажте комп'ютер. Тепер діалогове вікно, в якому можна вибрати операційну систему, з'явиться точно.
6
У випадку, якщо у вас в комп'ютері встановлено два жорстких диска, і на кожному встановлена ОС, вікно вибору операційної системи може не з'являтися. В цьому випадку вибрати ОС можна шляхом вибору жорсткого диска, в якому встановлена потрібна операційна система.
7
Увімкніть комп'ютер і відразу після цього натисніть кілька разів клавішу Del. Так ви потрапите в Біос комп'ютера. Тепер за допомогою стрілочок на клавіатурі виберіть розділ boot device priority. В цьому розділі на цифру «1» поставте жорсткий диск, з потрібною на даний момент операційною системою. Збережіть настройки. Комп'ютер перезавантажиться і запуститься з обраного вами жорсткого диска з потрібною ОС.