Як подивитися модель відеокарти.

Щоб розуміти, які можливості має ваша відеокарта, потрібно знати її модель . Якщо, наприклад, ви придбали новий комп'ютер і хочете пограти в нові відеоігри з підтримкою всіх новітніх технологій у світі графіки, то спочатку потрібно визначити модель відеокарти і подивитися її характеристики. Іноді в магазинах комп'ютерної техніки пишуть тільки кількість пам'яті відеокарти. А це - не головний її критерій.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Everest
Інструкція
1
Натисніть по порожньому ділянці робочого столу правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть «Дозвіл екрану». У виниклому вікні клацніть лівою кнопкою миші по розділу «Додаткові параметри». З'явиться вікно, в якому виберіть вкладку «Адаптер». Зверху вікна буде рядок «Тип адаптера», а трохи нижче - інформація про модель адаптера. Таким способом ви отримаєте базову інформацію про модель відеокарти і кількістю пам'яті.
2
Цей метод крім назви моделі покаже основні характеристики відеокарти. Натисніть «Пуск» і клацніть по компоненту «Усі програми». Зі списку програм виберіть «Стандартні», потім - «Командний рядок». У цьому рядку введіть команду dxdiag. У виниклому вікні виберіть вкладку «Екран». Відкриється вікно, в якому буде інформація про модель відеокарти. Навпроти напису «Ім'я» ви побачите назву графічного адаптера, а біля напису «Виробник» - назва фірми-виробника. Також в цьому вікні ви можете подивитися кількість пам'яті відеокарти. У правому вікні відображена інформація про версію драйвера графічного адаптера і дата його створення.
3
У разі якщо вам потрібно знати повну інформацію про видеоплате, скачайте програму Everest. Встановіть цей додаток на свій комп'ютер. Після запуску програми ви побачите, що вікно додатка розділене на дві половини. У лівому вікні знайдіть компонент «Дисплей». Натисніть по стрілочки, яка знаходиться поряд з цим компонентом. Тепер з виник списку виберіть «Графічний процесор».
4
У правому вікні програми буде відображена вся інформація про вашу відеокарту. Вікно з інформацією буде розбито на кілька розділів. Ви можете дізнатися, яку версію DirectX підтримує ваша відеоплата, частоту процесора і інші параметри роботи. Крім цього знизу вікна ви можете подивитися інформацію про драйвери, необхідності їх оновлення. Також є посилання на сайт виробника, звідки можна їх скачати.
Більшої частини користувачів точно знати, які комплектуючі встановлені в їх комп'ютері , в общем-то, нема чого. Поки він функціонує і виконує всі завдання, які ставить перед ним власник, цікавитися його «начинкою» потреби немає. Але ось настає момент, коли нові ігри починають «пригальмовувати», а значить, прийшла пора задуматися про апгрейд (модернізації) відеокарти. А для цього потрібно знати, яка саме карта була встановлена в комп'ютері .
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, відеокарта, початкові навички по роботі з комп'ютером, програма AIDA64 Extreme Edition
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму AIDA64 Extreme Edition. Програма доступна для скачування на сайті розробника http://www.aida64.com/downloads у вигляді безкоштовної пробної версії, з можливістю подальшого придбання повної версії. Процес установки дуже простий, потрібно буде тільки вибрати папку, в яку буде встановлена програма, а також прийняти умови ліцензійної угоди.
2
Після завершення установки програма запуститься автоматично. Щоб потім запустити її самостійно, достатньо клікнути по її ярлику на робочому столі. У вікні праворуч розташований стовпець меню. Виберіть у ньому пункт «Дисплей». В випав додатковому списку знайдіть пункти «Відео Windows» і «Графічний процесор».
3
Почнемо з пункту «Відео Windows». Виділіть цей елемент, кликнув по ньому. У правому вікні відобразиться назва серії відеокарти і обсяг встановленої на неї пам'яті. Нижче вказані версії драйверів, встановлені в системі на даний момент. Проте ні точної назви графічного процесора, ні типу використовуваної пам'яті серед цієї інформації може не виявитися. Тому перейдемо до наступного пункту.
4
Виділіть пункт «Графічний процесор». У ньому і міститься основна інформація, яка включає в себе точне найменування відеоадаптера, тип пам'яті, ширину шини і частотні характеристики продукту.