Як скроїти сарафан.

Без красивого і зручного сарафана важко обійтися в літній день, коли спека не дозволяє надіти більш строгий одяг. Для літнього сарафана варто вибрати легку і яскраву тканину. Вона може мати «веселу» забарвлення з візерунками. Шити таке плаття потрібно по заздалегідь підготовленій викрійці.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - тканина;
  • - швейна машинка;
  • - нитки;
  • - ножиці;
  • - праска.
Інструкція
1
Для початку правильно зніміть всі потрібні мірки. Визначте довжину кокетки, ширину грудей і спини. Далі візьміть папір і починайте робити викрійку. Для верхньої частини викрійки накресліть дві деталі: одну - по ширині спини, другу - по ширині грудей. Довжина деталей дорівнює довжині кокетки. Лямки зробіть по 30 см. Виріжте кокетку і лямки для майбутнього виробу.
2
Після цього скроїти дві трапеції, висота яких повинна дорівнювати 1 м. При цьому нижня основа обох трапецій становить по 90 см, а ось верхнє зробіть різної довжини. Щоб обчислити величину підстави задньої частини, візьміть значення ширини спини і додайте ще 2 см. Для визначення довжини переднього підстави до напівобхвату грудей додайте 6 см. Не забудьте, що у всіх деталях викрійки потрібно додавати по одному сантиметру з усіх боків, щоб зробити шви.
3
Візьміть задню трапецію, прострочите її зверху і зберіть так, щоб вона дорівнювала ширині кокетки. Далі дві деталі спини кокетки складіть виворотом назовні. Між ними вкладіть і розрівняйте задню частину основи. Відступите на ширину шва і акуратно прошийте.
4
На передній трапеції зробіть кілька «защипов» обабіч. Важливо, щоб ширина верху основи при цьому збіглася з шириною низу кокетки спереду. Візьміть дві деталі передньої кокетки і складіть їх виворотом назовні. Між ними вкладіть і розрівняйте передню трапецію. Відступите на ширину шва і прошийте. Ретельно проутюжьте зшиті деталі. Прокладіть шви по лицьовій стороні кокетки, відступивши при цьому на 0,1 см.
5
Прострочіть сарафан з боків, починаючи зверху. Після цього рівно підшийте поділ вироби. Кокетку зверху прострочите вручну спереду і ззаду, підвернувши краю вниз. Приміряйте сарафан і визначте, де будуть розташовуватися лямки. Вкладіть їх в кокетку між деталями і закріпіть. Після цього зробіть останній шов зверху. При цьому від краю слід відступити на 0,1 мм.