Як зробити вбудована шафа. Як побудувати вбудована шафа-купе.

Вбудована шафа - це прекрасне рішення для невеликих квартир. Він заощадить простір і при цьому впорядкує зберігання найрізноманітніших речей. Вбудовані шафи або шафи-купе на сьогоднішній день можна замовити в потрібних вам габаритах і модифікаціях. Але якщо є бажання, ніхто не заважає виготовити вбудований шафа власноруч.
Вам знадобиться
  • Гіпсокартон, розсувні двері, направляючі, інструменти, фурнітура, планки, саморізи, фарба, цвяхи, рулетка, олівець, аркуш паперу.
Інструкція
1
Перш, ніж зробити вбудований шафа, треба уявити, яким він буде. Для цього погортайте відповідні журнали, наберіться підходящих ідей. Тепер можна приступати до складання власного проекту. Ретельно обмірте всі розміри того місця, де буде розташовуватися шафа. Потім намалюйте на аркуші паперу креслення, зазначивши на ньому всі розміри. Глибина вбудованої шафи повинна бути не менше 70 см. Якщо збираєтеся вмонтовувати в шафі-купе джерело світла, відзначте передбачуване місце олівцем на стіні.
2
Потім відзначте прямо на стіні, де будуть розташовуватися дві бічні стінки вашої шафи-купе. Можна приступати до монтажу. Бічні стінки можна зробити з двох або чотирьох планок декількома способами. Наприклад, можна спочатку спорудити каркаси бічних стінок вбудованої шафи на підлозі, а потім прикріпити до стіни. Але можна і відразу прибити дошки для бічних стінок шафи до стіни. Потім відзначте місце, де буде знаходиться центр шафи. Краще перевірити розмітку схилом. Щоб конструкція була надійніше, прикріпіть її додатково цвяхами до підлоги і стелі. Потім з двох або чотирьох рейок зробіть каркас дверей. Далі ображати гіпсокартон до потрібних розмірів і прикріпіть готові листи до бічних стінок шафи-купе. Не забудьте вийняти назовні дроти - контакти джерела струму, якщо в шафі буде лампочка.
3
Тепер закладіть всі шви перед фарбуванням шафи. Закріпіть зверху і знизу дверного отвору напрямні, заведіть в них двері. Встановіть одежну штангу, потім розділіть секції по висоті на 2 - 4 частини. Встановіть потрібні вам полки. Обробіть шафа необхідною фурнітурою, прикріпіть каркаси для висувних ящиків, проведіть світло. Пофарбуйте шафа. Коли фарба висохне, можете їм користуватися.
Корисна порада
При великому обсязі наповнення вбудованої шафи краще все необхідне купити в спеціалізованому магазині.
Вбудовані шафи дуже зручні, а значить, і популярні. Вони дозволяють використовувати максимум площі в домашній системі зберігання. Більшість таких шаф обладнуються розсувними дверима, що ще більше економить вільний простір в кімнаті.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - маркер;
  • - лобзик з пилою зубом вгору;
  • - перфоратор, дриль;
  • - стрічкова шліфмашина;
  • - молоток.
Інструкція
1
Почніть збірку шафи з установки подіуму. Зазвичай його використовують в тих випадках, коли підлога в кімнаті нерівний. За допомогою пластмасових або металевих куточків і шурупів зберіть подіум. У місці торкання подіумом статі, прибийте пластикові прокладки для захисту ДСП від вологи.
2
Доробіть подіум або сам плінтус в місці їх стикування для отримання якомога більш щільного з'єднання (зазор повинен бути мінімальний). Та частина подіуму, яка буде дном шафи, повинна щільно прилягати до стін. За допомогою олівця або маркера робляться позначки і по них підробляв стінки подіуму за допомогою спилов або стрічкової шліфувальні машини. При установці подіуму використовуйте рівень.
3
Виміряйте відстань від підлоги до стелі для установки стійки. Зробіть це в двох місцях - біля стіни і, враховуючи ширину стійки, відступивши від стіни. З цього розміру відніміть товщину пластикових прокладок. Потім прокреслите позначку і лобзиком зробіть розпил. При необхідності, стійку підробити, а при наявності стельового плінтуса, зробіть у ньому відповідний випив під стійку.
4
Встановіть стійку, добившись щільного прилягання, при необхідності підробляючи шлифмашиной задній торець стійки. Стійка повинна стояти рівно і щільно. Закріпіть її на місці за допомогою куточків. Кріплять її до підлоги, стіни і стелі.
5
Якщо стійка не передбачена, то розмітьте стіну під полки. Це робиться за рівнем, у відповідність з обраним між полицями відстанню. За допомогою перфоратора і шуруповерта, під зазначеної лінією закріпіть куточки для кріплення полиць. На куточки покладіть полку, зверху на неї - рівень, потім зробіть вертикальну розмітку на стіні. Схил прикладіть до стіни і перевірте, чи збігаються мітки від полиць на стіні зі шнуром отвеса.Еслі різниця значна, то стіна занадто крива і в цьому випадку кожну полицю потрібно спеціально підробити.
6
Зміцніть з одного боку полиць два куточка. Потім встановіть наступну опорну стійку, паралельну першій стійці, або бічній стіні, описаним вище способом. Полки поставте на місце за допомогою рівня. Кожна наступна стійка встановлюється так само.
7
Якщо шафа містить ящики, то зберіть їх. Прикрутите лобовики, а потім, на стійках встановіть напрямні і поставте ящики на місце. Якщо в конструкцію включена труба для плічок, вона встановлюється до остаточної фіксації стійок.
8
Виміряйте відстань по підлозі між стійками, або від стіни до стійки. Розріжте ножівкою нижню напрямну для дверей, а потім вона просто ставиться на місце. Потім виміряється і відрізається верхня напрямна і кріпиться до стелі шурупами.
9
Вставте двері в верхню напрямну, потім, злегка піднявши її, поставте на нижню. Встановіть, таким чином, всі двері. Потім, нижня напрямна разом з дверима виставляється в максимально зручне положення. Огляньте, чи добре стоять двері, чи нормально відображають дзеркала і т.п. Після цього закріпіть шурупами нижню направляючу до підлоги.
Зверніть увагу
Якщо в кімнаті тепла підлога, то при установці нижньої напрямної шурупи не використовуються.
Корисна порада
Подіум виправдовує себе в тих випадках, якщо підлога і стеля не параллельни.Еслі шафа встановлюється в нішу, а значить, у нього немає бічних опорних стійок і полки кріпляться безпосередньо на стіну, то для точної установки напрямних така шафа доводиться дуже точно підробляти. Почніть в такому випадку роботу з однієї зі стін. Якщо стіна в ніші дуже крива, то стійка все одно використовується, але після установки, вона закривається фальшпанелью.