Як відкрити свій рекламний бізнес.

Якщо слова «BTL», «event-marketing» та «брендинг» вам добре відомі, то рекламний бізнес може виявитися для вас цікавим і прибутковою справою. Враховуючи бажання і можливості, відкрийте крихітне бутикові рекламне агентство або цілком велике підприємство.
Вам знадобиться
  • - концепція;
  • - співробітники;
  • - приміщення;
  • - стартовий капітал.
Інструкція
1
Перш за все, визначитеся з концепцією рекламного агентства. Що вам ближче - займатися вдвох-втрьох чимось одним (наприклад, брендингом) або ж зібрати цілу компанію, яка буде приймати комплексні замовлення? Від концепції буде залежати потрібний спосіб залучення клієнтів, кількість співробітників, їх спеціалізація і т.д.
2
Для будь-якого рекламного агентства знадобиться приміщення. Як правило, в ньому будуть сидіти секретар і бухгалтер, оскільки зустрічатися з клієнтами можна в їхньому офісі, а працювати багато фахівців зможуть будинку. Тому на перших порах не так важливо, де буде офіс фірми, досить зняти невелике приміщення (20 кв.м) в будь-якому районі. Коли агентство зміцніє, можна буде задуматися про переїзд ближче до центру.
3
Спочатку намагайтеся брати якомога менше працівників у штат. В принципі, можна працювати тільки з фрілансерами, оплачуючи їх послуги за кожен проект окремо. Люди, що працюють в офісі з 9 до 18, у рекламному бізнесі не потрібні. Шукайте фахівців з різних напрямів, так, щоб на зв'язку завжди був хтось, хто займається неймінг, BTL і т.д. Це важливо і в тому випадку, якщо відкрита вузькоспеціалізована фірма, оскільки і в такі агентства іноді потрапляють великі замовлення, що вимагають знань з різних областей.
4
З спеціалістів, які не мають відношення власне до реклами, будуть потрібні бухгалтер, секретар і менеджер з продажу рекламних послуг. Не варто недооцінювати значущість останнього, адже від нього залежить просування компанії на ринку.
5
Рекламі теж потрібна реклама. Тому починайте шукати клієнтів відразу ж, як тільки задумаєтеся про створення агентства. Якщо у агентства немає профілю, то давайте рекламу в ЗМІ та інтернеті, робіть розсилки по компаніям. Вузькопрофільного агентству перший час буде складніше знайти клієнтів (не кожен клієнт сам в змозі визначити, що йому потрібна, до примірку, саме BTL-акція), тому тут для розкрутки важливо використовувати зв'язку. Іноді не має сенсу починати рекламний бізнес без означеного потоку клієнтів, інакше бізнес просто не окупиться.
6
Для легалізації рекламного бізнесу буде достатньо зареєструватися як індивідуальний підприємець. Це можна зробити в податковій за місцем прописки. Також можна створити юридичну особу, найпростіший варіант - товариство з обмеженою відповідальністю.
Підійти до створення рекламного агентства можна з двох сторін - або, не вкладаючи великих сил і засобів, почати надавати посередницькі послуги, нічого не виробляючи самостійно, або з самого початку поборотися за статус виробника унікального рекламного продукту. Другий шлях, зрозуміло, складніше, але для створення перспективної фірми у сфері реклами потрібно вибрати саме таку бізнес-стратегію.
Вам знадобиться
  • - офісне приміщення;
  • - стаціонарний телефон і виділена лінія інтернету;
  • - кілька комп'ютерів, в тому числі на платформі Apple;
  • - два менеджера , дизайнер і верстальник в штаті співробітників.
Інструкція
1
Вирішіть, які види послуг буде надавати ваша фірма - різні рекламні агентства можуть пропонувати зовсім різні набори послуг, і їх повний спектр для своєї компанії потрібно заздалегідь позначити. Найпростіші завдання - виготовлення (або організація робіт з виготовлення) зовнішньої реклами, розміщення оголошень у друкованих ЗМІ, випуск рекламних газет і листівок. Більш складні завдання, за виконання яких беруться рекламні агентства - розробка фірмового стилю, організація промоакцій, комплексне просування товару або послуги в інтернеті.
2
Знайдіть приміщення під офіс, в якому працюватимуть ваші менеджери та дизайнери. Великого значення зручності розташування та зовнішнього вигляду офісу надавати не варто, оскільки переговори з клієнтами рекламісти зазвичай ведуть на їх території. Набагато важливіше приділити достатньо уваги придбання обладнання, необхідного для креативних графічних робіт - фахівці радять купувати для цих цілей комп'ютери на платформі Apple.
3
Сформуйте штат співробітників вашого майбутнього агентства, найнявши для роботи двох (або для початку одного) менеджерів, дизайнера і верстальника. У деяких випадках можна весь "креатив" віддавати фрілансерам, а на постійній основі тримати у себе тільки менеджерів. У великих рекламних агентствах на штатній основі працюють також креативний директор і фахівець з розміщення реклами в ЗМІ.
4
Розробіть стратегію просування послуг свого рекламного агентства - конкуренція на даному ринку досить жорстка, тому сформувати контингент своїх постійних клієнтів непросто. Поки у вас немає ще вражаючого портфоліо, вдамося до традиційних методів реклами - дайте оголошення в ЗМІ та міські адресні довідники товарів і послуг.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tnMyrTbmJq8
Корисна порада
Ведіть базу фрілансерів, заносячи в неї тих віддалених дизайнерів, які одного разу допомогли вам і відмінно впоралися із завданням - чим більшою базою таких "креативників" ви будете розташовувати, тим лучше.Пока власного портфоліо ваше агентство не має, можна попросити надати свої старі роботи одного з штатних дизайнерів - це вже дозволить зацікавився вами клієнту скласти про вашу фірму якесь уявлення.