Як потрапити на Cеверное полюс.

Північний полюс - це місце, потрапити в яке мріяли багато дослідників Землі і відважні мандрівники. Вони споряджали експедиції, поневірялися, пов'язані з далеким морським походом, але далеко не всім вдавалося дістатися, а повернутися змогли і зовсім небагато. Але так було в минулому, сьогодні ж завдання істотно спростилася. При бажанні побувати на Північному полюсі може кожна людина.
Інструкція
1
Щоб потрапити на Північний полюс звичайній людині, який не займається полярними дослідженнями, наукою, не бере участі в експедиціях по вивченню північних тварин, є тільки один шлях - це взяти тур. Просто так дістатися туди своїм ходом неможливо. Тури на полюс сьогодні стають все більш поширеним явищем. Але навіть так - це не найпростіший варіант провести час. Щоб дістатися до полюса, дуже важливо, щоб погодні умови були відповідні, лід не надто сильно заважав просуванню.
2
Тур на Північний полюс може бути одного з двох типів. Перший - це поїздка на криголамі, такий тур займає кілька днів. Переваги такого туру в тому, що в процесі поїздки на можна насолодитися красою північних льодовиків, а це дійсно вражаюче видовище. Також можна буде побачити тварин Арктики. Але це довга поїздка. Інший варіант - дістатися літаком до льодової бази, а потім вертольотом на полюс. Це набагато швидше.
3
Поїздка на криголамі - це не розважальна прогулянка на катері в літню погоду. До цього потрібно ретельно підготуватися. Частина витрат по спорядженню бере на себе туроператор, але такі речі, як особистий одяг, є турботою самого мандрівника. Вам будуть просто необхідні термобілизна, теплі брюки і кофти, шапка, рукавиці, шкарпетки, експедиційна верхній одяг, зручні теплі і непромокальні черевики, спеціальні темні окуляри, різні засоби для захисту шкіри від вітру, холоду і сонця. Звичайно, можна відправитися, не маючи всього цього з собою, але правильний набір речей - запорука вашого комфорту. Так як поїздка здійснюється на криголамі, подбайте про всяк випадок про ліки від морської хвороби.
4
Тур на криголамі може проходити також і по території інших країн. В цьому випадку перед поїздкою вам доведеться зробити візи цих держав. Ці питання вам найкраще вирішити заздалегідь, коли тільки плануєте експедицію.
5
Інший тип туру на Північний полюс - дістатися туди на вертольоті. Як правило, експедиції стартують з Москви, звідки туристична група добирається до якогось північного населеного пункту. Уже звідти здійснюється переліт на льодовий аеродром, який знаходиться не прямо на полюсі, а приблизно в 100 км від нього. З льодового аеродрому можна дістатися вже безпосередньо до полюса на вертольоті. Дуже багато чого в такому турі залежить від погоди.
Корисна порада
Після закінчення експедиції учасникам видається сертифікат про відвідування Північного полюса. Він офіційно підтверджує факт подорожі.
Досить часто виникає необхідність перевірити полярність джерела постійного струму - акумулятора, генератора або, наприклад, випрямляча - без потрібного приладу під рукою.
Вам знадобиться
  • - картопля;
  • - банку з водою;
  • - свічка.
Інструкція
1
В аматорській практиці можна вчинити так. Два оголених кінця проводів, підключених до висновків батареї, опустіть в банку з теплою водою, в якій розчинена столова ложка повареної солі. Потім зближують їх до того моменту, поки на кінці одного з проводів не почнуть з'являтися бульбашки газу - водню. Цей провід відповідатиме негативного полюса джерела.
2
Бульба сирої картоплі розріжте навпіл, в одну з частин з боку зрізу застроміть оголені (зачищення) дроти на відстані 15-20 мм один від одного. Поруч з проводом, приєднаним до позитивного полюса батареї, поверхня картоплі забарвиться в зелений колір (процес окислення).
3
Третій спосіб. Запаліть звичайну побутову свічку. У полум'я свічки занурте два провідника, підключених до більш високого джерела напруги. Під його впливом полум'я свічки стане низьким і широким, а на проводі з негативним зарядом з'явиться тонка смужка сажі. Крім цього, можна виготовити простий індикатор для багаторазового визначення полярності невідомого джерела. Для цього потрібно взяти звичайну скляну трубку з пропущеними електродами всередині (наприклад, від перегорілої електролампи) і закриту пробками. Всередину трубочки залийте розчин, що складається з однієї частини селітри, 4 частин води, краще дистильованої або кип'яченої, п'яти частин гліцерину, змішайте з однієї десятої частини фенолфталеїну і частиною винного спирту. Має сенс користуватися хімічними пробірками.
4
Подібний індикатор може служити дуже довго, при цьому при приміщенні негативного заряду виникатиме червонефарбування. Якщо джерело струму змінний, то електроди даватимуть рожеве забарвлення. Щоб перевірити ще раз полярність , достатньо буде легенько струснути індикатор.