Як вибрати матрац на ліжко.

Незручний матрац на ліжку не просто зіпсує нічний відпочинок, але і може викликати хвороби хребта. До вибору спального місця поставтеся серйозно - знайдіть модель, яка підійде саме вам.
Вам знадобиться
  • - кравецький сантиметр або лінійка
  • - ваги
  • - стакан води
Інструкція
1
Визначте мета покупки: щоденна, для гостей, на дачу і т.д. Що важливіше - практичність або неординарність матраца для ліжка, вирішувати вам. • Повітряний матрац зручний, якщо потрібно на час спорудити гарне спальне місце. В здутому вигляді він компактний. Надутий, підтримує кожну точку тіла. Але його можна проткнути, і у нього галасливий компресор. • Водяний матрац - оригінальний варіант. Але він дуже важкий і вимагає періодичної зміни води. При необережному поводженні з ним можна влаштувати в будинку повінь. • Пружинні і латексні вироби практичні, прості у вжитку. Вони бувають різної жорсткості, тому можна підійти до вибору матраца більш індивідуально.
2
Розрахуйте розміри матраца. • Вони повинні збігатися з довжиною і шириною ліжка. Якщо одночасно купуються матрац і ліжко, важливо знати ріст майбутнього власника. Під час сну розслаблене тіло витягується. Добре, якщо залишається запас довжини близько 20 см. • Оптимальна ширина спального місця на одну людину - близько 1 м. Ортопеди не рекомендують занадто розкидатися у сні, щоб не було викривлення хребта. На просторі шириною менше 80 см може бути тісно.
3
Порадьтеся з ортопедом. Він скаже, який матрац вибрати - з ортопедичним або анатомічним ефектом. • Матрац для ліжка з ортопедичним ефектом жорсткий, він підтримує хребет під час сну. Це важливо, якщо вас турбують болі в області спини, шиї і попереку. Також їх радять брати дітям до 1-1, 5 років, поки спинка не зміцніє. М'язи сплячого на такому матраці людини знаходяться в деякому напруженні. • «Анатомічні» вироби розслаблюють тіло під час сну. Вони повторюють його форми, одночасно підтримуючи позвоночнік.Простие пружинні моделі зроблені з з'єднаних між собою пружинок - одна стискається, сусідні тягнуться за нею. Анатомічний ефект у таких матраців під великим вопросом.Блок незалежних пружин (кожна окремо упакована в кишеню) розподіляє вагу людини більш рівномірно. На квадратному метрі виробу повинно бути не менше 220-260 таких кишеньок. Чим їх більше - тим матрац качественнее.Есть латексні матраци з різними зонами пружності (для голови, шиї, стегон і т.д.) і варіанти з «ефектом пам'яті». Вони дуже комфортні. Структура «запам'ятовуючих» матраців реагує на тепло людського тіла і підлаштовується під господаря.
4
Виміряйте свою вагу. Від комплекції сплячої людини залежить, якою повинна бути жорсткість матраца. Чим більше вага - тим жорсткіше ложе.Полежіте на матраці. Вага тіла повинна розподілиться на ньому рівномірно. Під вами не повинно утворитися «гамака» .Жесткость або м'якість моделі залежить від її начинки. Приміром: • Більш м'які матраци (для здорових людей невеликої ваги) роблять з натурального або синтетичного латексу. Спати на них досить зручно. • Матраци середні по жорсткості - багатошарові, з чергуванням латексу та кокосового волокна (койри). Для людини середньої комплектації підходять також більшість пружинних моделей. • Жорсткі вироби виконуються з койри або з використанням посиленого блоку незалежних пружин (прокладених тієї ж койрой). Вони рекомендуються людям з вагою більше 100 кг. • Є дорогі двосторонні варіанти (одна сторона жорсткіше, інша м'якше) і матраци з різними зонами жесткості.Прі покупці матраца на ліжко зверніть увагу на екологічні характеристики і гіпоалергенність матеріалів. Це особливо важливо для дитини або алергіка. Зазвичай використовуються ватин, синтепон, бавовна, овеча шерсть, повсть, морська трава, кінський волос і деякі інші (натуральні і синтетичні) матеріали.
Корисна порада
Для перевірки анатомічних властивостей матраца проведіть простий тест. Поставте на нього склянку з водою і сядьте поруч. Якщо вода не пролилася - якість моделі дуже високе.