Як мотати онучі.

Онучі - середній за розмірами шматок щільної теплої тканини, який обмотується навколо ноги замість шкарпеток. За старих часів їх носили з личаками, в наш час їх носять переважно під кирзові чоботи або армійську взуття. Намотувати онучу треба так, щоб під час ходьби або бігу, вона не розмоталася і не створювала зайвих незручностей.
Вам знадобиться
  • Два прямокутних шматка тканини 35х90 см
Інструкція
1
Візьміть прямокутний шматок тканини. Його розміри повинні бути приблизно 35х90 см. Тканина повинна бути без швів, краї її мають бути не обмітають, щоб рядка не натирали ногу під час ходьби.
2
Розстелите тканину на підлозі або будь-який інший горизонтальній поверхні, розправте руками, щоб не було згинів. Можна вдягати онучу на вазі, але обов'язково натягати, щоб не утворювалися складки.
3
Поставте вашу ногу ближче до краю онучі , трохи по діагоналі, п'ята повинна при цьому дивитися в нижній кут, носок розгорнуть від верхнього кута. Праву ногу ставлять до правого краю, ліву - до лівого. Ногу ставте, відступивши від краю сантиметрів 20. Перед носком ноги має залишатися трохи тканини.
4
Якщо мотали праву ногу, то візьміть правою рукою зовнішній куточок, оберніть їм стопу зверху і подсуньте край під підошву ноги вже з внутрішньої сторони, злегка наступите на цей краєчок. Слідкуйте, щоб не утворювалися складки.
5
Що залишився з внутрішньої сторони більший шматок тканини натягніть іншою рукою, оберніть їм повністю стопу, поклавши його зверху, далі пропустивши під підошвою і п'ятою. Виходить повний оборот матерії навколо стопи.
6
Що залишився кінець онучі натягніть вгору від п'яти уздовж гомілки. Задній кінець оберніть ззаду гомілки, передній залиште спереду по нозі. Онуча намотана.
7
Ліву ногу обгортають як праву, тільки як би в дзеркальному відображенні.
8
Онучі повинні бути намотані в міру туго і без складок, вони повинні добре облягати ногу, щоб не розмотується під час ходьби або бігу і не натирали ногу. Ноги перед намотуванням онуч повинні бути чистими і сухими. Після використання онучі можна випрати, висушити і використовувати ще кілька разів.
9
Для зимових онуч використовуйте байкову або вовняну тканину, для літніх краще підійде сукно, бязь або бавовна.
Зверніть увагу
Під час намотування онучі розправляйте тканину, щоб не утворилося складок. Вони будуть натирати ногу!
Корисна порада
Якщо випрати онучу і висушити, то її можна сміливо використовувати знову.
Вироби з натуральної пряжі були в моді у всі часи. І хоча сьогодні купити можна яку тільки душа забажає одяг абсолютно будь-якого кольору і виконану з самої різної сировини, цінителі натурального не перестають твердити про достоїнства природного матеріалу. Саме тому сьогодні розвинене виробництво лляних та інших натуральних виробів. Але перш ніж пошити одяг з льону, його прядуть, а з пряжі отриманої пряжі роблять полотно.
Вам знадобиться
  • - льоночесальних машини;
  • - змішувальне обладнання;
  • - кардочесальниє машини;
  • - розкладкові машини;
  • - прядильна машина ;
  • - прядильное корито;
  • - вода;
  • - гребені;
  • - веретено.
Інструкція
1
Відсортуйте довге лляне волокно від короткого і очосів. Це необхідно зробити з тієї причини, що у кожного з цих волокон процес мотання представ льон різними операціями.
2
З коротких волокон льону і очосів на смесительном обладнанні сформуйте льон ти: льон поміщається в машину, яка запрограмована на виконання даної операціі.Затем, використовуючи кардочесальниє машини, зробіть кардочесаніє. Після цього на спеціальному приспособ льон ии з раніше сформованої льон ти зробіть рівниці, тобто, тоненькі, ледь підкручені льон точки.
3
Довгі волокна льону помістіть в льоночесальних обладнання, де буде вироблено чесання льону. Після за допомогою раскладочного машин з свербіли волокон сформуйте льон ти, з яких потім зробіть на спецоборудовании рівниці.
4
Виконайте Отварка отриманої рівниці, її вибілювання і при необхідності фарбування. Після всіх вишеперечіс льон вих операцій відправте лляну пряжу на прядильную машину.
5
Якщо Мотаньє льону виконується мокрим способом, то помістіть ровницу в прядильное корито, в яке залийте гарячою (якщо рівниця сувора) або теплою (за умови що рівниця «варенная») води. Ця процедура називається мацерації. Після цього ровницу приєднаєте до витяжного приладу і намотайте отриману пряжу на качан. Потім пряжу висушіть.
6
За умови, що Мотаньє льону відбувається сухим способом, в якості вихідної сировини використовуйте льон ти. Помістіть льон ти з льону в прядильную машину і виконайте намотування пряжі на спеціальні качани.
7
Якщо немає спеціального обладнання для прядіння льону, можна використовувати дерев'яні гребені з веретеном. Лен підготовляється до мотаній: вимочується, висушується, потім гарненько промінается, а після виконується його тіпання. Після трепания отсортируйте льон з якості та прочешіть. А вже після всіх цих процедур помістіть підготов льон ний льон на гребінь і, скручуючи рукою лляні волокна в пряжу, намотуйте отриману нитка на веретено.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпечного користування електрообладнанням, призначеним для прядіння льону.
Корисна порада
Якщо прясти вручну у вас не виходить, ви завжди можете звернутися за консультаційною допомогою до справжніх майстрів: вони повідають секрети мотання льону.