Як порахувати відсотки. Як вирахувати 13% від суми.

Навіть тим, хто не є фінансистом і не працює в бухгалтерії, часто доводиться використовувати таке поняття, як «відсоток», а також вважати його, наприклад, для того, щоб дізнатися суму вирахування податку. Можливо, все життя ваші відносини з математикою складалися не дуже добре, але це не означає, що ви не зможете, використовуючи найпростіші методи, порахувати відсоток.
Інструкція
1
Для початку запам'ятайте, що 100% - це ціла частина, а 1% - одна сота від цієї частини.
2
Уявіть, що вам треба порахувати суму вирахування прибуткового податку з вашої зарплати. Ваша зарплата, наприклад, становить 40 000 рублів, і вам треба дізнатися, яку суму становитимуть 13% від цього числа.
3
Щоб дізнатися це, потрібно розділити загальну суму на 100, а результат ділення помножити на 13. На практиці це виглядає так: (40 000/100) * 13 = 5200. Таким чином, сума відрахування податку з вашої зарплати буде складати 5200 рублів.
4
Другий спосіб - помножити загальну суму на кількість відсотків, виражене в сотих частках, тобто на 0,13. Таким чином, ми отримуємо: 40 000 * 0,13 = 5200.
5
Ще більш простий спосіб - скористатися калькулятором, наявним на комп'ютері, або звичайним канцелярським. На кожному калькуляторі є спеціальна клавіша «%». Відповідно, щоб знайти необхідне число, рівне 13% від 40 000 рублів, потрібно ввести на калькуляторі «40000», потім натиснути на клавішу «*» («помножити»), ввести число відсотків (у нашому випадку - 13) і натиснути на клавішу «%». Таким чином ви отримаєте все ті ж 5200 рублів.
6
Нарешті, ви можете порахувати відсоток в програмі Excel - цей варіант зручний тим, що можна вважати один і той же відсоток від різних чисел одночасно. Введіть в комірку число, від якого визначаєте відсоток (40 000). В ту комірку, куди ви хочете вивести підраховуваний відсоток (це може бути сусідня комірка або будь-яка інша, навіть осередок в іншому аркуші того ж файлу Excel або в іншому файлі Excel), введіть знак «=», потім клікніть мишкою в ту комірку, куди вбито ваше число, потім введіть знак «*», потім кількість відсотків (13) і знак «%». Після цього натисніть клавішу «Enter», і ви побачите необхідне число (5200).
7
Ви також можете ввести необхідну кількість відсотків заздалегідь в яку-небудь комірку, виставивши в ній відповідний формат (використовуйте меню «Формат ячеек -> Число -> Процентний»). В такому випадку ваші дії будуть ще простіше: в комірку, куди потрібно вивести шукане число, ви вводите номер тієї, де забита сума (40 000), натискаєте клавішу «*», вводите номер комірки, де вказаний відсоток, і натискаєте клавішу «Enter ». Ви отримуєте шукане число.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DHchtWylOK4