Як розігнати процесор Core 2 Duo e6300.

Core 2 Duo e6300 є молодшим процесором в лінійці Core, працюючим на частоті шини FSB (Front Side Bus) 266 МГц. Для отримання його номінальної частоти 1,86 ГГц використовується множник х7. Розігнати Core 2 Duo e6300 - це означає змусити його працювати на частоті, що перевищує дане значення. Щоб збільшити швидкість цього процесора потрібно розігнати шину FSB, що сполучає його з внутрішніми пристроями.
Вам знадобиться
  • - спеціальні утиліти, що тестують стабільність роботи системи.
Інструкція
1
Підготуйтеся до розгону процесора. Перевірте на сайті виробника наявність свіжої версії BIOS, уточніть, які в неї внесені зміни.
2
Увійдіть в BIOS материнської плати і зменшіть частоту роботи пам'яті. Адже якщо пам'ять спочатку працює на підвищувальних коефіцієнтах, саме частота пам'яті згодом може стати обмежуючим фактором при розгоні процесора. Тому встановіть для неї мінімально можливе значення частоти.
3
Збільште тайминги пам'яті. Пам'ять може працювати на низькій частоті з низькими таймингами або на високій - з високими, тому низькі таймінги при розгоні, а відповідно - і при збільшенні частоти пам'яті, можуть також стати перешкодою для розгону процесора.
4
Зменшіть множник до х6 і дізнайтеся, до якої частоти FSB здатний розганятися ваш процесор. Це значення називається FSB Wall.
5
Зафіксуйте номінальне значення множника процесора, так як деякі «інтелектуальні» BIOS можуть зменшити це значення.
6
Вкажіть в явному вигляді номінальні напруги, щоб вони не були завищені материнською платою при розгоні. Якщо ви не знаєте номінальних напруг, їх можна дізнатися за допомогою спеціальної утиліти, наприклад, RM Clock.
7
Збільште частоту FSB в BIOS, збережіть настройки, завантажте операційну систему і протестуйте стабільність її роботи. Повторюйте цей крок, поки система працює стабільно. Спочатку частоту FSB допускається збільшувати великими кроками (50-100 МГц), поступово зменшуючи їх аж до 1 МГц.
Зверніть увагу
Уникайте встановлених значень Auto в параметрах BIOS, на них материнська плата не завжди реагує правильно, встановлюйте параметри BIOS вручну.
Корисна порада
Використовуйте додаткові утиліти для розгону, збільште ймовірність стабільної роботи процесора при використанні двох або трьох різних утиліт. Для перевірки стабільності використовуйте будь-яку програму, яка здатна завантажити систему, наприклад, яку-небудь гру.