Як обладнати зимову вудку.

Обладнання зимової вудки залежить від виду зимової риболовлі, а значить, від темпераменту і пристрастей рибалки. Активним способом лову вважається блеснение, воно характеризується сверлением великого числа лунок і значним переміщенням по водоймі. Менш рухомий риболовлею є ловля на мотиля і мормишку. Звідси певна різниця в оснащенні вудки і екіпіровці рибалки.
Вам знадобиться
  • - вудки;
  • - волосінь з котушкою;
  • - приманки;
  • - наживка.
Інструкція
1
Спробуйте оснастити вудку для лову на мормишку. Вона повинна бути легкою, невеликих розмірів, з «теплого» ручкою. Кивок - невід'ємна частина такої вудки. Його призначення - чуйно реагувати на появу риби, а робиться він з самих різних матеріалів - від щетини кабана до пружинного стали і гуми. Котушка маленька, волосінь тонка (не більше 0,15 м). Колір волосіні підбирається з урахуванням води водойми, де відбувається риболовля. Дуже зручно, коли мормишечние вудки оснащені опорою, що дозволяє ставити її близько лунки.
2
Прив'яжіть до волосіні одну або дві блешні, нижня покрупней. На таку блешню взимку ловлять окуня, плотву, підлящика. Як наживка використовуйте опариша або мотиль - личинка комара-пискуна. Для лову судака взимку на течії мормишечная снасть обладнується більш товстої волосінню, великими мормишками у вигляді крапельки, жорсткої вудкою з кивком. На гачки мормишок насаджується мальок, наприклад, тюльки. Для лову сазана застосовується ще більш товста волосінь з важкою блешнею-кулькою на кінці.
3
Оснастите вудку для блеснения. Для лову хижака, наприклад, судака, використовується жорсткий удильник з кивком, великий котушкою з хорошим стопором. Кращий матеріал - морозостійка пластмаса. Вудка повинна бути міцною і не боятися випадкових ударів об лід. Застосовується волосінь 0,25-0,3 мм, яка закінчується вертлюжком із застібкою.
4
Приготуйте різноманітні блешні. Це можуть бути вертикальні блешні типу «китайки» з Світлонакопичувальні ефектом, «трехгранка», двоколірні болісно, болісно типу «кастмастер», «трубочка». Усі їх можна оснастити трійником зі світиться бусиною або шматочком яскравою ізоляції. Крім цього, судака ловлять на крупний балансир, оснащений тройнічком. Снасть на окуня схожа - використовуються балансири з яскравим забарвленням, типу «окунька», а також велика вертикальна блешня з прив'язаною до неї маленькою блешнею.
Корисна порада
Блеснільщік повинен бути більш мобільний, його одяг - тепла, але легка, бур особливо гострий. Мормишечнік повинен бути ґрунтовно одягнений і мати теплий рибальський стільчик, а можливо, і рибальську намет, яка забезпечує від вітру.
"Готуй сани влітку, а віз - узимку". Приказки складаються століттями, а значить, їх потрібно приймати, як є. Готувати зимову вудку найкраще влітку. Для зимової ловлі необхідно зробити два види снасті: для пухкого мулистого дна і дна міцніше.
Вам знадобиться
  • - зимова вудка
  • - котушка з волосінню
  • - гачки і блешні
Інструкція
1
Якщо вважати зимову риболовлю риболовлею тільки на ставку, то тут можна розділити оснастку зимової вудки на 2 види: оснастка для твердого дна і оснастка для м'якого мулистого дна. Для рибної ловлі на ставку не потрібно обваження вольфрамом або іншими засобами, тому як постійного течії води не буде. Якщо ви збираєтеся на водойму, на якому жодного разу не були, необхідно визначити специфіку дна. Для цього до порожньої волосіні, без гачка, причіплюємо важке грузило (грузило №30). Вдаряємо кілька разів грузилом по дну. Дістаємо грузило, і якщо на грузилі залишилися частинки мулу, значить, дно мулисте і м'яке. А якщо грузило виявилося чистим, дно водойми тверде.
2
Коли дно водойми тверде, необхідно зробити наступну оснастку: на кінець волосіні прикріплюємо мормишку, вище, на 10 см, ставимо ще одну мормишку, але вже значно легше. Кольори мормишок повинні бути від білого до світло-жовтого. Такий тип оснастки називається "паровоз" .Також можливий варіант оснастки "мормишка-гачки". В цьому випадку, гачки знаходяться на відстані один від одного, блешні розташовуються в цьому випадку відносно волосіні, не під кутом. Також можна оснастити вудку, додаючи поплавок, але це може викликати заплутування волосіні.
3
При мулистому дні вибираємо все ті ж способи оснастки. Але слід мати на увазі, що глибоке занурення вудки буде неможливо, це може викликати заплутування всієї снасті.