Як написати автобіографію для вступу. Автобіографія для вступу.

Автобіографія - не строго закріпився жанр. Це розповідь про себе у вільній формі. Автобіографія може придатися людині при вступі в університет або на роботу. Вона описує основні етапи життя людини. За обсягом автобіографія буває стислій - від половини аркуша, а також більш докладної - до декількох десятків сторінок. На деякі творчі факультети вимагається автобіографія в літературній формі.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - комп'ютер;
Інструкція
1
Вкажіть своє прізвище, ім'я та по батькові, напишіть рік і місце народження. Можете вказати адресу, за якою ви зареєстровані в справжній момент. Якщо від вас вимагається літературна автобіографія, можете почати з невеликого оповідання про місце, де ви народилися. Можливо, з цим місцем пов'язані якісь легенди або видатні події в історії країни. Згадайте їх, відчуваєте ви зв'язок з ними, з місцем, в якому ви народилися.
2
Напишіть кілька слів про своїх батьків. У звичайній автобіографії (більш схожою на резюме) цього не потрібно, але в літературній буде не зайвим згадати батьків. Особливо якщо вони теж пов'язані зі справою, якій ви хочете вчитися. Можливо, ви - майбутній представник трудової династії. Про це варто згадати.
3
Будьте оригінальні, особливо, якщо ви вступаєте на творчу спеціальність. По крайней мере, не починайте свою біографію зі слів «Я народився ...». Наприклад, перерахуйте спочатку кілька подій, який відбувалися в світі в день вашого народження. Хто з цікавих людей народився з вами в один день? Чому ви вважаєте день свого народження не випадковим? Осмислите це. Покопайтеся в своєму генеалогічному дереві, можливо, ви знайдете масу цікавих фактів про історію свого роду. А для приймаючих ваші документи людей це буде характеризувати вас як людини, що цікавиться своїм корінням.
4
Обов'язково напишіть трохи про свій характер. Тут теж будьте оригінальні. Не обмежуйтеся простим перерахуванням різних якостей вашої особистості. Можете взяти кожне з них і проаналізувати, до чого воно вас привело. Наприклад, «З дитинства я був украй непосидючим, тому, напевно, з мене так і не вийшло піаніста. Музичну школу я відвідав двічі. Перший раз, коли проходив вступний іспит. Другий - коли мене за мої прогули разом з мамою викликали до директора. Мама засмутилася, а я, нарешті, зайнявся футболом ... »
5
Для того, щоб створити хорошу літературну автобіографію, уявіть, що ви пишіть невелику розповідь про своє життя. Згадуйте побільше смішних і яскравих моментів з дитинства. Зберігайте впевнену, іронічну інтонацію. Жартуєте. Ваша автобіографія повинна читатися, як захоплююча історія, а не як рядова занудне резюме.
6
Вибудовуйте факти біографії таким чином, щоб усі вони вели читача до того, що єдиним виходом для вас стало надходження на даний факультет. Нехай читає автобіографію зрозуміє, що людина з таким складом мислення, живим розумом, потрібної часткою гумору, самоіронії повинен вчитися саме в цьому вузі і ніде більше. Створіть у своїй автобіографії привабливий образ себе. Приймальна комісія має бути зачарована і заінтригована вашої особистістю.
7
Не перетворюйте автобіографію в сухий виклад фактів. Особливо якщо ви поступаєте в творчий вуз. Уникайте занудства, пихатості, пафосного філософського тону. Викладайте легко, використовуйте самоіронію. Для читача вашої автобіографії ви повинні постати, як розумний, ненав'язливий, але серйозний співрозмовник. Про себе говорити складно, коли люди намагаються говорити серйозно - це може стати нестерпно занудним. Будьте простіше і веселіше.
8
Не забудьте кілька слів сказати про те, чому ви робите саме на цей факультет. Якщо це творчий вуз, вкажіть, які творчі проекти ви б хотіли реалізувати в ході навчання і після. Якщо ви вчитеся на театрального режисера, перерахуйте драматургів, які надихають вас своїми творами. Якщо ви - майбутній актор, перерахуйте акторів, яких ви вважаєте майстрами своєї справи і т.д.
Зверніть увагу
Заздалегідь дізнайтеся у приймальній комісії, в якій формі потрібно надати автобіографію.Еслі вимагається строга форма, пишіть так, як складали б резюме. Викладайте тільки факти і дати.
Корисна порада
У літературній автобіографії доречно використовувати порівняння, епітети, метафори, яскраві поетичні образи і т.д.
Автобіографія - це розповідь у вільній формі, що описує всі етапи життя людини, за винятком тих автобіографій, які пишуться за кілька років. Вона може знадобитися при вступі на роботу, навчання або службу і т.д. Тому дуже важливо, щоб автобіографія була грамотно і правильно оформлена.
Інструкція
1
Починати написання автобіографії необхідно з вказівки ПІБ, року народження і місця реєстрації. Виглядати це повинно приблизно так: "Я, Іванова Марія Іванівна, 1971 року народження, яка проживає за адресою: місто Санкт-Петербург, вулиця Леніна, будинок 50, квартира 220".
2
Далі потрібно вказати дані про вашу освіту в порядку його отримання: школа, середньо - спеціальний заклад і ВУЗ, з зазначенням року надходження, року закінчення і отриманих спеціальностей.
3
Потім вказується інформація про додаткову освіту: курси підвищення кваліфікації, курси удосконалення, тренінги, семінари, з зазначенням року і тим семінарів, курсів, тренінгів.
4
Після даних про освіту в автобіографії повинні бути вказані дані про досвід роботи в хронологічному порядку з зазначенням року, назви установи, посади, перекладах, заохочення, нагороди, посадових обов'язках і звільненнях.
5
Якщо крім основної роботи ви маєте інші обов'язки, наприклад, ведете викладацьку діяльність, обов'язково потрібно вказати це в автобіографії.
6
Далі в автобіографії необхідно вказати інформацію про членів родини: ПІБ, рік народження, місце реєстрації, освіту і місце роботи.
7
На завершення вкажіть загальний стаж вашої роботи, поставте підпис і дату написання автобіографії.
Корисна порада
Чоловікам в автобіографії необхідно вказати дані про надходження на військову службу та звільнення в запас, а також отриманих званіях.Женщінам можна вказати періоди перебування у декретній відпустці і відпустці по догляду за дітьми.