Як організувати фотостудію. Як відкрити свою фотостудію.

Фотостудія отримує прибуток від трьох основних видів діяльності: професійної фотозйомки (для каталогів, буклетів, портфоліо та іншої рекламної продукції), від здачі обладнання та приміщення в оренду, від репортажної фотозйомки. Сьогодні сильної конкуренції на цьому ринку поки не спостерігається, можна сказати, що вхід в сегмент вільний.
Інструкція
1
Розташувати фотостудію краще в районах, прилеглих до центру, з зручним майданчиком для паркування. Приміщення під студію повинна бути не менше 60 квадратних метрів площею, з них 10-15 квадратних метрів займають гримувальна і робоче місце адміністратора, а 50 квадратних метрів - безпосередньо студія. Зверніть особливу увагу на висоту приміщення, вона повинна бути не менше 3,5 метрів, тому проста квартира не подойдет.Займітесь облаштуванням фотостудії. Встановіть обладнання і зробіть ремонт. Стіни, стеля та підлога в студії зазвичай роблять однотонними - білими, чорними або сірими. Вибір відтінку залежить від уподобань фотографа. Білі стіни дозволять створити ефект блиску при зйомці ювелірних виробів. Чорний колір не дасть небажаних відблисків. А сірий дозволить уникнути змін колірної температури, дасть можливість зняти предмети з високим коефіцієнтом відбиття. В якості покриття підлоги, як правило, використовують лінолеум. Вікна драпірують тканиною, так як частина фотозйомок вимагає тривалих витримок.
2
Дуже важливо правильно підібрати фотокамеру для штатного фотографа. Експерт вважає, що витрачати кошти на топові моделі необов'язково. За співвідношенням якості та ціни оптимальним вважається Canon EOS 40D Body або Nikon D80 Вody. Професійні фотоапарати мають більший ресурс затвора, працюють набагато швидше, і завдяки широкоформатного матриці здатні знімати фотографії, які можна роздруковувати у великому форматі. Обидві компанії - і Nikon і Canon пропонують однакову за ціною і якістю техніку, але Canon представлений більш широкою лінійкою аксесуарів і об'єктивів. Крім фотокамер вам буде потрібно світлове обладнання та аксесуари (софтобокси, стільниковий насадка, шторки, флешметр). Також придбайте кілька фонів: білий, чорний і два кольорових.
3
Для роботи фотостудії потрібні фотограф і адміністратор. Фотографів слід шукати на інтернет-сайтах, де вони спілкуються. Оцінювати кандидата необхідно по його порт¬фоліо. Також вам потрібно домовитися з візажистом, який зможе працювати у вас відрядно.
4
Придбайте шаблонний сайт і викладіть на ньому приклади робіт, координати і вартість послуг. Щоб залучити клієнтів, домовтеся з фотоклубу про надання їх учасникам знижок. Перших корпоративних клієнтів можна знайти через рекламні агентства. Не всі рекламні компанії мають власну студію, і тому віддають фотозаданія іншим фірмам. Позитивно на ваш імідж позначиться участь у професійних виставках. Також послуги фотостудії можна добре просунути через продаж подарункових сертифікатів, які дозволять залучити приватних замовників. Розповсюдьте буклети та візитки в торгових центрах, де продається професійне обладнання.
Ви любите фотографувати, і це у вас непогано виходить. Ви добре розбираєтеся в фототехніку і маєте уявлення про ринок фотопослуг. Можливо, думка про відкриття своєї справи, своєї фотостудії, відвідувала вас не раз: передбачувані витрати цілком під силу, ніші ще є, і їх можна позичати.
Інструкція
1
Задумавши створити фотостудію , одні готові запропонувати мінімум послуг: наприклад, фото для службових документів. Інші орієнтуються на повноцінний набір - професійну, репортажну (виїзну) фотозйомку, здачу приміщення та обладнання в оренду, додаткові послуги. Деякі в перспективі мріють про курси молодого фотографа або організації продажу супутніх товарів - альбомів, рамок, батарейок і т.д. Важливою статтею доходів може стати друк фотографій, календарів, рекламних буклетів і каталогів, фотомонтаж, створення слайд-дисків, реставрація старих фотографій і т.д. Творчий підхід до роботи обіцяє нескінченне вдосконалення і розширення послуг будь фотостудії, маленькою або солідною. При відкритті будь-якого варіанту потрібно пройти класичні кроки продуманого бізнес-плану.
2
Визначтеся з вибором організаційно-правової форми вашої майбутньої фірми (ТОВ або ІП). Познайомтеся з системами оподаткування для кожної (можливо, у вашому регіоні вигідніше виявиться патент). Проведіть аналіз ринку. Оцініть, по можливості з використанням міні-маркетингових досліджень, популярність, затребуваність тих чи інших фотопослуг. Хто буде вашим основним замовником? Яке ваше конкурентне оточення? Чітко відповідайте для себе на ці питання.
3
Сформуйте стратегію майбутньої студії - визначте види послуг, які будете надавати. Відзначте, в чому ви можете випередити конкурентів: за якістю, спектру пропозицій, ціною. Приділіть особливу увагу місцем майбутньої оренди приміщення. Для фотостудії з великим обсягом послуг краще вибрати прилеглі до центру райони. Для маленької (строкове фото) підійде і спальний район.
4
Закупіть необхідне фотообладнання. Його можуть поставити вам і спеціалізовані магазини. Не купуйте найдешевшу техніку - скупий платить двічі. Але й без дорогих моделей цілком можна обійтися: пристойні фотоапарати доступні сьогодні за 20-40 тис. Рублів, наприклад, Canon EOS 40D Body або Nikon D80 Body. На перших порах мінімізуйте витрати: для репортажної зйомки, наприклад, достатньо придбати один об'єктив. Світлове обладнання купується в залежності від складності майбутньої роботи. Це джерела світла, стійки під них, аксесуари. Знадобляться також фони: одноразові паперові (в рулонах) або тканинні.
5
Кількість співробітників залежить від обсягу та характеру роботи. В фотостудії можуть працювати не тільки штатні фотограф і адміністратор, а й «погодинники»: стиліст, візажист, прес-дізайнер.Даже молодий фотостудії бажано мати свій сайт з прикладами робіт, прайс-листом, координатами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=4w3LPRz7GzU
Зверніть увагу
При ремонті приміщення врахуйте, що забарвлення стін, стелі, підлоги у фотосалоні прийнято фарбувати в «функціональні» тони: однотонні білий, чорний, сірий.
Корисна порада
Окремі місця в приміщенні салону рекомендується передбачити для роботи адміністратора (стіл з комп'ютером, телефоном) і переодягання відвідувачів, (з великим дзеркалом і ширмою).