Як клеїти шпалери на стіну.

Плануючи ремонт своєї квартири, в першу чергу, ми звертаємо увагу на стіни. Адже від них більшою мірою залежать домашній затишок і комфорт. Стіни можна пофарбувати, закрити декоративними панелями, викласти керамічною плиткою і навіть декорувати тканиною. А можна просто обклеїти шпалерами, тим більше, що це легко зробити самостійно, не вдаючись до допомоги майстрів.
Вам знадобиться
  • Шпалери, клей, валик
Інструкція
1
Клеїти шпалери потрібно на гладку чисту стіну, тому перш, ніж почати роботу, потрібно її підготувати - очистити від старих шпалер, побілки і штукатурних затеков. Якщо старі шпалери не знімаються, можна змочити стіну водою і справа піде набагато швидше.
2
Рулон шпалер треба розкачати на підлозі наклеюваної стороною вгору, і розрізати з урахуванням висоти стін і підгону малюнка. Приготований клей наноситься на поверхню листа без надлишків, після чого нижній і верхній краю смуги з'єднуються клеєм всередину. Тут важливо не допустити сильних перегинів і заломів. Таким чином, згорнутий аркуш потрібно витримати 10-15 хвилин.
3
Перший лист повинен бути наклеєний строго вертикально, і всі наступні смуги клеяться встик, без зазорів і нахлестов. Щоб лист ліг на стіну рівно, його розгладжують гумовим валиком або чистим шматком тканини.
4
Чимало клопоту можуть доставити кути кімнати, тому як рідко бувають ідеальними. Щоб шов був рівним, листи шпалер накладаються один на інший, і верхній зрізається по краю вже наклеєного.
5
Клеїти шпалери краще зліва направо, тоді дрібні огріхи, що виникають при роботі, будуть практично не помітні. Надлишки клею легко видаляються вологою губкою або сухою тканиною.