Як ловити взимку на балансир.

Ловля на балансир є найбільш поширеним способом лову хижака взимку. Балансиром називається блешня, яка висить на волосіні горизонтально, а при посмикуванні у воді, здійснює митників коливання.
Вам знадобиться
  • - вудка;
  • - балансир;
  • - ледобур.
Інструкція
1
Візьміть балансир довжиною не більше 5 см, досить яскравого забарвлення, наприклад, що імітує окунька - з синьою або зеленою спинкою і смужками по боках. Бажано, щоб на черевці балансира була застібка для підвішування трійника. Підвісьте невеликий трійник, наприклад №3.
2
Приготуйте близько 20 м волосіні товщиною 0,25-0,3 мм. Волосінь повинна закінчуватися найменшим вертлюжком із застібкою для запобігання закручування і легкої зміни блешень. Удильник повинен бути оснащений великою котушкою (10-15 см) для швидкого змотування волосіні при переході від лунки до лунки. Ледобур при цьому повинен бути ідеально заточений для свердління великої кількості лунок, характерного для даного виду риболовлі.
3
Просвердлите лунку. На дно опустіть балансир. Потім зробіть удильником близько 10 помахів з невеликою паузою. Зніміть котушку зі стопора і підмотайте волосінь (приблизно 5 обертів котушки). Знову зробіть 10 помахів і знову підмотайте волосінь. Якщо таким чином балансир був доведений практично до лунки, то потрібно встати і йти далі - свердлити наступну лунку далі по звалити або мілини.
4
При перших поклевках, тобто при виявленні окуня, починається сама ловля. Після клювання робіть підсічку, потім виводите рибу. З вивуджений риби гачок витягніть. Все потрібно робити досить швидко, тому в кишені потрібно мати пассатижи для виймання гачків.
Зверніть увагу
Зупинятися і приєднуватися до груп рибалок, що ловлять на мотиля, не має сенсу. Риболовля повинна бути мобільною. Необхідно свердлити якомога більшу кількість лунок в пошуку місця скупчення риби.Еслі клювання хороший, а окунь бере балансир з голови або з хвоста, то для більш швидкого зняття риби з балансира, отстегните і приберіть тройничок.
Корисна порада
Найбільш вдалий час для риболовлі на балансир - перший і останній лід, але така рибалка вимагає особливої осторожності.Рибачіть на балансир краще на свалах, перепадах глибин, підводних обмілинах, коряжніке.Одежда рибалки-блеснільщіка повинна бути не тільки теплою, але і легкою, не стискує рухів.