Як вибрати диван-ліжко.

Дивани поступово витісняють ліжка з інтер'єрів квартир. Причиною цьому служить універсальність сучасних диванів. Днем диван не займає багато місця. На ньому зручно дивитися телевізор, спілкуватися з друзями, грати з дітьми. А вночі диван трансформується в зручне спальне місце. Від вибору диван-ліжка залежатиме, наскільки вам комфортно спатиме, і наскільки легко його буде розбирати.
Інструкція
1
Купуючи диван з розкладним механізмом, в першу чергу испробуйте його в дії. Прямо в магазині. Навіть якщо в магазині написано «не чіпати», попросіть продавців продемонструвати механізм дивана в дії. Зверніть увагу на легкість трансформації і рівність спального місця. Механізм повинен плавно розбиратися, а спальне місце повинне бути рівним без перепадів висоти. Бажано полежати на ньому. Диван, з якого вам не захочеться вставати - ваш.
2
Наступне, на що варто звернути увагу - це матеріали, з яких зроблений диван-ліжко: його каркас, і наповнювач. Каркас робиться тільки з просушеного пиломатеріалу. ДСП допускається в дуже рідкісних випадках і при цьому вона повинна бути покрита захисним шаром, щоб уникнути виділення формальдегіду. Найчастіше ця вимога порушується. Якщо вам дороге ваше здоров'я, то вибирайте диван з каркасом з цільного дерева. Матрац дивана може бути зроблений з пінополіуретану, поролону або мати пружинний блок. Пружинний диван найбільш довговічний. Найменш бажаний поролоновий наповнювач, так як він швидко починає кришитися, а подушки починають втрачати форму.
3
І останнє, але не менш важливе - це механізм. Від типу механізму залежить і термін служби дивана, і зручність його експлуатації, і функціональність. Традиційна книжка поступово йде в минуле. Справа в тому, що розкладати книжку дуже важко і впорається з ним далеко не кожен. Поліпшений варіант книжки - єврокнижка досить популярний, його легко розкладати. Розкладачки дуже компактні, їх легко розбирати - просто потягніть за ремінець і спальне місце викочується. Мінус - спальне місце не зовсім рівне. Найнадійніші, довговічні і зручні механізми - викатні. Саме такі дивани можуть забезпечити рівне спальне місце.