Як намалювати правильний п'ятикутник. Як намалювати трафарет п'ятикутної зірки.

Правильний п'ятикутник - це геометрична фігура. Вона має п'ять кутів і рівні сторони. Зображення п'ятикутника широко застосовують всюди - починаючи від канцтоварів і закінчуючи величезними будівлями, наприклад «Пентагон» - міністерство оборони США. Намалювати його можна, не вдаючись до вимірювання сторін лінійкою.
Вам знадобиться
  • Альбомний лист, олівець, циркуль, лінійка і гумку.
Інструкція
1
Посередині листочка проведіть горизонтальну осьову лінію. Поділіть її навпіл і поставте ніжку циркуля в вийшла точку. Потім зробіть коло довільного діаметру. У його середині буде намальований правильний п'ятикутник.
2
У точці перетину кола з горизонтальною лінією, точці В, поставте ніжку циркуля і виміряйте відстань до протилежної сторони. Це буде розмір діаметра фігури. Тепер покажіть півколо з радіусом, рівним діаметру намальованого кола. Краю лінії повинні трохи заходити далі верхньої та нижньої точок. Таким же чином намалюйте півколо з протилежного боку. Через точки перетину двох півкіл над верхньою і під нижньою точками проведіть осьову вертикальну лінію.
3
Ножку циркуля поставте в точку В. Виміряйте відстань до точки О - місця перетину двох осьових ліній. Намалюйте півколо з радіусом, рівним довжині відрізка ОВ. Відзначте точки перетину з кордоном кола. Через них проведіть вертикальну лінію. Вона буде перетинатися з горизонтальною осьової лінією. В точку перетину З поставте ніжку циркуля і виміряйте відстань до А. Зобразіть коло з радіусом рівним отриманому віддалі СА.
4
На місці перетині кола з осьової горизонтальною лінією поставте крапку D. Ножку циркуля поставте в А і проведіть півколо з радіусом АD. Точки перетину з колом позначте Е і F.
5
Коло з центром у точці С перетинається з горизонтальною лінією осі в точках D і умовно з точкою М. У точці А поставте ніжку циркуля і проведіть півколо з радіусом АМ. Точки його перетину з колом, з центром Про позначте Н і G. Таким чином точки А, F, H, G і Е будуть вершинами правильного п'ятикутника. Тепер з'єднайте прямими лініями попарно: AF, FH, HG, GE і EA. В результаті вийшов намальований правильний п'ятикутник AFHGE.
Зверніть увагу
Як побудувати правильний п'ятикутник? Який спосіб найпростіший? Самий простий-взяти трафарет з п'ятикутником і обвести. Другий за простоте- з лінійкою і транспортиром. Третій-з лінійкою, циркулем і калькулятором: 1) намалювати коло з радіусом рівним стороні п'ятикутника. 2) намалювати таку ж коло з центром на одній з точок першої окружності.
Корисна порада
Як побудувати правильний п'ятикутник - для того щоб побудувати п'ятикутник вам необхідно мати під рукою: аркуш паперу, простий олівець, лінійку, циркуль, ластик .. Тепер вам треба знати розміри вашого п'ятикутника. Це буде центр вашого п'ятикутника. Як намалювати правильний п'ятикутник з рівними сторонами. Після того як ми дізналися що діаметр кола становить двадцять сантиметрів це інформація нам сильно полегшує завдання.