Як підняти колоду.

Якщо колода не дуже велике і важке, то його неважко підняти одній людині чи вдвох. Набагато складніше впоратися з колодою, якщо воно дуже довге або велике в діаметрі. Для того щоб підняти така колода, необхідно 4 людини і більше, головне, щоб їх було парна кількість, і міцні жердини або дошки, по одній на кожну пару чоловік.
Інструкція
1
Оберіть такі жердини або дошки, щоб вони були мінімум в три рази більше діаметра колоди, яке потрібно підняти, але не дуже довгі, щоб не чіпляти навколишні предмети. Перевірте, щоб дошки були досить гладкі, щоб не поранити нікого з тих, хто буде нести колоду і не зіпсувати одяг. Також перевірте сама колода - якщо на ньому є сучки, повідрубуйте їх сокирою, кору постарайтеся очистити.
2
Покладіть підготовлені жердини або дошки перпендикулярно колоді, яке необхідно перенести. Відстань між дошками має становити не менше 50 сантиметрів, так як дошки будуть розташовані на плечах несуть, і вони не повинні заважати один одному при ходьбі. У теж час, відстань від кінця колоди до першої дошки не повинно бути менше 30-40 сантиметрів, адже дерево під час перенесення може зісковзнути.
3
Обережно перекотіть колоду на покладені жердини або дошки. Переконайтеся, що воно зайняло серединну позицію на всій цій конструкції. Якщо не вдається перекотити колоду на дошки через те, що воно не вкочується на зріз, постарайтеся поглибити кінець дошки в землю, так дерево не зустріне додаткового опору.
4
Переконавшись, що колода розташоване правильно, встаньте у кінців дощок - по одному з кожного кінця. Таким чином, якщо для підняття колоди задіяно 3 дошки чи жердини, то потрібно 6 чоловік. Вони встануть по три з кожного боку колоди. Акуратно піднімайте дошки, намагайтеся робити це синхронно, щоб колода не переважувало ні в одну сторону. Якщо ви відчуваєте, що одна з дощок може не витримати, дайте знати про це товаришам. Краще вибрати інші, більш міцні дошки, ніж піддати кого-небудь ризику бути травмованим.